Domů : Přípony souborů : Format .cel

.cel soubor

Typ souboru 1:Affymetrix Probe Results File

Vývojář Affymetrix
Kategorie Datové soubory
Formát Text and Binary

Co je to soubor CEL?

Soubor CEL je datový soubor vytvořený softwarem pro analýzu obrazu Affymetrix DNA microarray. Obsahuje data extrahovaná z "sond" na Affymetrix GeneChip a mohou ukládat tisíce datových bodů, což může být velké ve velikosti souboru. Soubory CEL mohou být zpracovány softwarovými algoritmy a vizualizovány na 2D mřížce jako součást celkového experimentu genomu.

Více informací

Affymetrix GeneChip je biologický čip, který obsahuje mikročip, který je platný pro jeden experiment. Pro vytvoření těchto čipů je skleněná nebo silikonová sklíčka uspořádána se sondami, které vykazují hladiny exprese (intenzity) jako hodnoty dokonalé shody (PM) a neshody (MM) na základě toho, zda jsou komplementární k původnímu vzorku DNA. Tyto hodnoty mohou být použity pro studium změn DNA, tzv. Jedno-nukleotidových polymorfismů (SNP), které se používají při výzkumu onemocnění lidí a zvířat.

Formát souboru CEL má více verzí, které používají různé formátování. Například verze 3 používá formátování ASCII textu, zatímco verze 4 používá binární formát.

POZNÁMKA: Soubory CEL vyžadují odpovídající soubor .CDF , což je slovník pro data syrové úrovně sondy uložená v Soubor CEL. MATLAB má vestavěnou funkci nazvanou affyread, kterou lze použít ke čtení souborů CEL ve verzi softwaru systému Windows.

Programy, které otevírají CEL soubory
Windows
Affymetrix Tiling Analysis Software
The MathWorks MATLAB
VSN GenStat
RMAExpress
dChip
Linux
The MathWorks MATLAB
multi-aff-py
Macintosh
The MathWorks MATLAB

Typ souboru 2:Celestia Script File

Vývojář Celestia Development Team
Kategorie Executable Files
Formát Text

.CEL druhá možnost

Skript používaný společností Celestia, aplikace pro procházení volného místa; psaný používat specifickou Celestia syntaxi a zahrnuje příkazy pro pohyb pohled pohledu přes celý vesmír; slouží k vytváření 3D vesmírných prohlídek.

Více informací

Soubory CEL mohou také obsahovat pokročilejší funkce, například pokyny pro načtení vlastních 3D modelů do prohlídky prostoru. Mohou také obsahovat titulky, které pozorovateli poskytují zajímavá fakta.

Pokud stahujete nebo přijímáte soubor CEL, můžete jej otevřít poklepáním na soubor nebo výběrem položky Soubor → Spustit skript ... z nabídky aplikace a poté vyberte soubor CEL.

Formát CEL byl v posledních verzích Celestia nahrazen formátem .CELX . Celestia však stále podporuje soubory CEL. Novější formát CELX používá skriptovací jazyk Lua, který je výraznější a výkonnější než jazyk CEL.

POZNÁMKA: Soubory CEL jsou ukládány jako soubory ve formátu prostého textu a upravovány pomocí textového editoru.

Programy, které otevírají CEL soubory
Windows
GNU Emacs
Microsoft Notepad
Celestia
Linux
GNU Emacs
Celestia
Macintosh
GNU Emacs
Apple TextEdit
Celestia

Typ souboru 3:Audition Loop

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

.CEL třetí možnost

Zvukový soubor používaný aplikací Adobe Audition, aplikací pro produkci zvuku; uloží zvukovou smyčku, která byla původně ve formátu .MP3 , ale byla změněna softwarem, takže je vhodná pro smyčkování.

Více informací

Adobe Audition obsahuje několik licenčních smyček s instalací softwaru.

Programy, které otevírají CEL soubory
Windows
Adobe Audition
Macintosh
Adobe Audition

Typ souboru 4:Battery 3 Drum Cell File

Vývojář Battery 3
Kategorie Datové soubory
Formát N/A

.CEL čtvrtá možnost

Soubor používaný programem Battery 3, program, který vytváří bubnové rytmy a zvuky; obsahuje zvukové vlastnosti pro konkrétní zvuk bicí v zvukové buňce Baterie 3; používá se k úpravě vzorků bicích s dalšími efekty, jako je reverb, tón nebo komprese.

Programy, které otevírají CEL soubory
Windows
Native Instruments Battery 3
Macintosh
Native Instruments Battery 3

Typ souboru 5:MicroStation Cell Library

Vývojář Bentley Systems
Kategorie Soubory CAD
Formát Binary

.CEL pátá možnost

Knihovna buněk vytvořená MicroStationem, CAD program používaný k vytváření 2D a 3D návrhů návrhů; ukládá geometrii, symboly a další informace o návrhu objektu; slouží k ukládání stavebních bloků pro generování návrhů vyšších řádů.

Více informací

Soubory CEL lze exportovat do .DWG a .DXF formátů pomocí MicroStation.

Programy, které otevírají CEL soubory

Typ souboru 6:FLIC Animation

Vývojář N/A
Kategorie Video soubory
Formát Binary

.CEL šestá možnost

Animace vytvořená ve formátu FLIC; ukládá řadu snímků, ale neukládá části předchozích snímků, které nejsou změněny; více obyčejně používá .FLC nebo .FLI rozšíření.

Programy, které otevírají CEL soubory

O CEL souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .cel a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru FLIC Animation, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.