Domovská stránka > C > Co Dělá Adware?

Co dělá adware?

Adware (advertising-supported software) označuje software s reklamou. Většinou se jedná o bezplatnou aplikaci, jejíž vývoj financují příjmy z inzerce. Uživateli se tak při používání programu zobrazuje propagační obsah například ve formě vyskakovacích oken nebo bannerů s různými nabídkami.

Přečtěte si více

Jak se zbavit adware?

Neexistuje žádný lepší způsob jak odhalit, odstranit nebo a předcházet nákaze adware, než je použití antiviru s funkcí antiadware. Nejlepším antivirem s integrovanými antiadware funkcemi je Avast.
Co je to malware?
Malware (malicious software) je termín, který se používá k popisu jakéhokoli typu škodlivého kódu nebo softwaru, který může poškodit počítač nebo mobilní zařízení. Využívá bezpečnostních zranitelností nebo neopatrnosti uživatele.

Co nepatří mezi malware?

Naopak jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby (které mohou způsobit škodu), ale byl napsán pro legitimní účely.
Když to vezmeme v úvahu, co vše spadá do malwaru?
Mezi typy malwaru patří spyware, adware, phishing, viry, trojské koně, červy, rootkity, ransomware a změny nastavení prohlížeče.

Jaké jsou antivirové programy?

Antivirové programy – osvědčení distributoři
 • Antivirové programy ESET NOD32.
 • Antivirové programy Bitdefender.
 • Antivirové programy Avast.
 • Antivirové programy AVG.
 • Antivirové programy F-SECURE.
 • Antivirové programy SPAMfighter.
Co je to vir v počítači?
Počítačový virus je malý softwarový program, který se šíří z jednoho počítače do druhého a překáží provozu počítače. Počítačový virus může poškodit nebo odstranit data v počítači, pomocí e-mailového programu se rozšířit do dalších počítačů, nebo dokonce odstranit celý obsah pevného disku.

Co je to Ransomware?

Ransomware je malware, který vám zašifruje soubory nebo vám znemožní používat počítač, dokud nezaplatíte výkupné. Pokud je počítač připojený k síti, ransomware se taky může rozšířit do dalších počítačů a úložišť v síti.
Jak se zbavit virů v mobilu?
Jak odstranit vir z mobilu? Nejspolehlivější je pořídit si kvalitní antivirus určený pro zařízení s Androidem. Ten po instalaci celý telefon důkladně zkontroluje. Další možností, jak se viru v mobilu zbavit, je také celý telefon zformátovat do továrního nastavení.

Jak zabránit vyskakování reklam v prohlížeči?

Změna výchozího nastavení vyskakovacích oken a přesměrování
 1. Na počítači spusťte Chrome .
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Nastavení.
 3. Klikněte na Ochrana soukromí a zabezpečení Nastavení webu.
 4. Klikněte na Vyskakovací okna a přesměrování.
 5. Vyberte možnost, kterou chcete nastavit jako výchozí.

By Gardel Nunns

Kdy má vyjít After 3 film? :: V jakém programu upravovat fotky?
Užitečné odkazy