Domovská stránka > C > Co Dělá Hardware?

Co dělá hardware?

Hardware (HW) je veškeré fyzické vybavení počítače. Hardware vykonává instrukce zadávané softwarem a společně se softwarem utváří funkční výpočetní systém.

Přečtěte si více

Co je to software?

Software (neboli programové vybavení) je v informatice souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači, které provádějí nějakou činnost. Definovat software lze i tak, že software je v počítači vše, co není hardware (tj. vše kromě fyzických součástí počítače).
Jak zjistit hardware v počítači?
Otevřete nabídku Start. Zadejte na klávesnici, popřípadě vyhledejte položku Ovládací panely. V okně Ovládací panely vyhledejte odkaz Systém a zabezpečení a klepněte na něj. Po zobrazení stejnojmenného okna vyhledejte a následně klepněte na odkaz Systém nebo na odkaz Zobrazit velikost paměti RAM a rychlost procesoru.

A co vše patří do hardwaru?

Počítač se obvykle skládá z čistě elektronických zařízení (procesor, paměť, display) a elektromechanických dílů (klávesnice, tiskárna, diskety, disky, jednotky CD-ROM, páskové jednotky, reproduktory) pro vstup, výstup a ukládání dat.
Můžete se také zeptat, na co se dělí hardware?
Dělí se na alfanumerickou, numerickou, funkční část a jiná přídavná tlačítka.

Můžete se také zeptat, kde se nachází procesor?

Procesor je umístěn na základní desce počítače. Řídí všechny funkce počítače a obecně slouží k tomu, aby počítač vůbec fungoval.
Co patří do počítače?
Mezi součásti vlastního PC patří:
 • skříň se zdrojem.
 • CPU – procesor.
 • Motherboard – základní deska.
 • RAM – oparační paměť
 • karty – grafická, síťová, příp. TV, zvuková
 • HDD – pevný disk.
 • další vybavení, jako např. disketová mechanika (FDD), CD/DVD mechanika (CD/DVD ROM), modem.

Jaké komponenty do PC?

Mezi běžné součásti dnešního stolního počítače patří:
 1. Skříň
 2. Zdroj.
 3. Základní deska.
 4. Procesor.
 5. Operační paměti.
 6. Disky.
 7. Grafická karta.
Co dělá software?
Software lze rozdělit na systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím a na aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje (viz embedded system).

Můžete se také zeptat, jak funguje program?

Počítačový program (též jen program, obecně pak software) je v informatice posloupnost instrukcí (ne nutně strojových instrukcí), která popisuje realizaci dané úlohy počítačem. Aby počítač mohl vykonávat nějakou činnost, potřebuje mít ve své operační paměti alespoň jeden program.

By Gebelein

Jak vypadá hashtag? :: Co je to Google účet?
Užitečné odkazy