Xiaomi 12 je blízko: špičkový čip a ultra nabíjení


Do premiéry řady Xiaomi 12 zbývá už jen pár dní a zvěsti nyní řeší otázku čipu a nabíjecího výkonu

Do premiéry řady Xiaomi 12 zbývá už jen pár dní a zvěsti se - jak už to tak bývá - chystají naskočit a odhalit co nejvíce informací. Řada Xiaomi 12 se bude skládat minimálně ze tří modelů: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra. Základní model řady bude jako obvykle sdílet některé specifikace s ostatními dvěma, přičemž hlavními podezřelými jsou čip a rychlé nabíjení. A přestože čip bude téměř jistě společný pro všechny modely řady, očekává se, že rychlé nabíjení bude u základního modelu (o něco) méně výkonné a zároveň bude patřit k nejrychlejším na trhu. Pochybnosti, nejistoty a domněnky, které se potvrdí až za měsíc, protože podle zvěstí Xiaomi 12 dorazí v polovině prosince.

Xiaomi 12, špičkový čip a superrychlé nabíjení

Podle nejnovějších zvěstí, které shromáždila stanice Digital Chat, není pochyb o tom, že všechny Xiaomi 12, včetně základní varianty řady, budou mít výkonný, ba dokonce velmi výkonný čip. Na světě existují tři společnosti, které mohou výrobcům nabídnout špičkové čipy: Samsung, MediaTek a Qualcomm, a Xiaomi se stejně jako v případě předchozích generací svých příštích špičkových zařízení obrátilo na Američany ze společnosti Qualcomm.

Siaomi 12 tak bude jedním z prvních smartphonů, které přijdou na trh se Snapdragonem 898, a pravděpodobně půjde o vůbec první produkt, který bude oznámen s nejlepším čipem Qualcomm pro rok 2022. O Snapdragonu 898 se v posledních týdnech hodně šuškalo a v posledních hodinách vyšlo najevo i pravděpodobné datum uvedení na trh, protože americký výrobce oznámil, kdy se bude konat Tech Summit 2021, tedy akce, ze které se tradičně vybírá nejlepší čip pro následující rok.

Kromě čipu bude výkonný Xiaomi 12 vybaven také nabíjením. Čínská společnost v poslední době hodně tlačí na nabíjecí výkon a Xiaomi 12 samozřejmě nebude výjimkou. A i když je jisté, že alespoň jeden ze tří modelů bude vybaven 120wattovou funkcí ultrarychlého nabíjení, kterou známe z modelu Xiaomi Mix 4, u "základního" modelu Xiaomi 12 se neočekává pokles výkonu pod 100 W, což spolu s vysokokapacitní baterií (údajně 5 000 mAh) zajistí, že se zákazníci nebudou muset obávat o výdrž baterie.


Xiaomi 12, co očekávat

Očekává se, že Xiaomi 12 bude vybaven displejem s proměnlivou obnovovací frekvencí, kterou zajišťuje technologie LTPO OLED: rozsah se bude pravděpodobně pohybovat mezi 10 a 120 Hz. K dispozici bude bezdrátové nabíjení, které by se mělo pohybovat kolem 50wattového limitu stanoveného čínskými předpisy. Bude také obsahovat fanoušky oblíbené uživatelské rozhraní MIUI 13.