Vytvořte výchozí šablonu prezentace PowerPoint

Pokud vytváříte prezentace jako součást své práce, budou se vaše prezentace řídit stylistickým průvodcem vaší společnosti a používají vaše firemní barvy, písma a logo. Šablonu návrhu PowerPoint můžete upravit pokaždé, když vytvoříte novou prezentaci. Ale co když musíte být vždy důslední? Odpovědí je vytvoření nové výchozí šablony návrhu. S vlastní šablonou je při každém otevření aplikace PowerPoint přizpůsobené formátování vpředu a uprostřed.

Pokyny v tomto článku platí pro PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010; PowerPoint pro Microsoft 365 a PowerPoint pro Mac.


Uložte původní výchozí šablonu

Než provedete jakékoli změny, vytvořte kopii původní výchozí šablony.

Pro PowerPoint pro Windows

 1. Otevřete PowerPoint a pomocí šablony Prázdná prezentace vytvořte novou prezentaci.

 2. Vybrat Soubor > Uložit jako.

 3. vybrat Toto PC.

 4. Zadejte nový název původní šablony.

 5. Vybrat Uložit jako typ šipka dolů a vyberte PowerPoint šablona (* .potx) or Šablona PowerPoint 97-2003 (* .pot).

 6. vybrat Ušetříte.

Pro PowerPoint pro Mac

 1. Otevřete PowerPoint.

 2. Vybrat Soubor > Uložit jako šablonu.

 3. v Formát souborů zaškrtněte políčko PowerPoint šablona (.potx) or PowerPoint 97-2003 (.pot).

 • Místo uložení se změní ve složce, kam PowerPoint ukládá své šablony. Toto umístění neměňte, jinak PowerPoint nebude vědět, kde má soubor hledat, pokud se rozhodnete jej znovu použít.
 • Původní výchozí šablona návrhu se nazývá prázdná prezentace. Pojmenujte soubor stará prázdná prezentacenebo něco podobného. PowerPoint přidá do souboru příponu .POTX (.POT), aby věděl, že se jedná o soubor šablony, nikoli o soubor prezentace (.PPTX nebo .PPT).
 • Zavřete soubor.

Vytvořte novou výchozí prezentaci

Při navrhování nové výchozí šablony proveďte změny v předloze snímků a předloze nadpisů tak, aby každý nový snímek v prezentaci získal nové vlastnosti.

 1. Otevřete novou prázdnou prezentaci aplikace PowerPoint, nebo pokud již máte vytvořenou prezentaci, která má většinu možností již naformátovaných podle vašich představ, otevřete tuto prezentaci.

 2. Než provedete jakékoli úpravy, uložte soubor s jiným názvem a jako šablonu. Vybrat Soubor > Uložit jako. Na počítači Mac vyberte Soubor > Uložit jako šablonu.

 3. Změňte typ souboru na PowerPoint šablona (* .potx) or Šablona PowerPoint 97-2003 (* .pot).

 4. v Jméno souboru textové pole, zadejte blank prezentace.

 5. V této nové prázdné prezentační šabloně proveďte požadované změny. Například:

  • Změňte barvu pozadí.
  • Změňte styly a barvy písma.
  • Přidejte obrázky nebo grafiku, například logo.
 6. Po dokončení soubor uložte.

Až příště otevřete PowerPoint a vyberete Prázdnou prezentaci, uvidíte formátování v nové prázdné šabloně návrhu. Jste připraveni začít přidávat svůj obsah.


Vraťte se k původní výchozí šabloně

V budoucnu se možná budete chtít vrátit k používání obyčejné bílé výchozí šablony v aplikaci PowerPoint. Pokud jste při instalaci PowerPointu nezměnili umístění souborů během instalace, jsou potřebné soubory umístěny v následujících umístěních v závislosti na operačním systému:

 • Windows 7: C: Dokumenty a nastavení uživatelské_jméno Application Data Microsoft Templates. (Nahraďte „uživatelské jméno“ v cestě k souboru svým vlastním uživatelským jménem.) Data aplikace složka je skrytá složka; ujistěte se, že jsou viditelné skryté soubory.
 • Windows 10: C: Users uživatelské jméno Documents Custom Office Templates.
 • Mac OS X 8 nebo novější: / Users / username / Library / Group Containers / UBF8T346G9. Office / User Content / Templates.
 • Mac OS X 7: The Knihovna ve výchozím nastavení je složka skrytá. Ukázat Knihovna složku ve složce NálezceVyberte Go nabídku a poté podržte VOLBA.
 1. Přejmenujte novou šablonu, kterou jste vytvořili.

 2. Přejmenujte původní šablonu aplikace PowerPoint na prázdná prezentace. potx. (nebo .pot)