Umíte na iPadu zpracovávat text?

Umíte na iPadu zpracovávat text? Je to jednoduchá otázka, ale zeptejte se a pravděpodobně dostanete několik prázdných pohledů. Přes veškerý humbuk a pozornost médií je mnoho lidí z iPadu od Apple stále zmateno. Nejsou si úplně jisti, co to je nebo co dělá. Je to úplně jiná kategorie počítačů.


Různá použití pro iPady

Justin Sullivan / Getty Images Novinky / Getty Images

Existuje mnoho různých možných použití pro iPad. Je to skvělé pro sledování filmů a poslech hudby. Je také schopnou čtečkou elektronických knih. Stahovatelné aplikace pro iPad výrazně rozšiřují jeho schopnosti. Je ale vhodný pro práci na dokumentech zpracování textu?
IPad nemá žádné vestavěné aplikace pro zpracování textu. Nejbližší, kterou získáte, je aplikace Notes. Je však možné stáhnout textové procesory z obchodu iTunes. Apple zejména prodává aplikaci iWork Pages.
iWork Pages je kompatibilní s dokumenty iWork '09, které vytvoříte v počítači. Umožňuje také otevírat a upravovat dokumenty aplikace Microsoft Word. Program ukládá (a umožňuje vám sdílet) dokumenty ve formátu Pages, Word (.DOC) a PDF.
Aplikace iWork Pages pro iPad nabízí příjemnou sadu funkcí pro mobilní aplikaci. Pokročilí uživatelé však považují aplikaci za příliš zjednodušující a omezenou. Určitě nenabízí stejnou škálu funkcí jako desktopová verze iWork.

Ostatní úvahy

Navíc je třeba vzít v úvahu i design iPadu. Obrazovka má slušnou velikost pro práci s dokumenty, i když je menší než většina obrazovek notebooků. Ale nebyl navržen pro delší psaní. Tlačítka virtuální klávesnice jsou poměrně velká. Nemůžete však opřít prsty na obrazovce; to ztěžuje psaní dotykem. A ergonomicky to zanechává něco, co si přejete.

Naštěstí můžete s iPadem používat dokovací stanici a klávesnici Bluetooth. Díky tomu bude pro vás mnohem snazší vytvářet a upravovat dokumenty na iPadu.
IPad celkově není ideální pro zpracování textu. Ale pro psaní krátkých dokumentů a rychlé úpravy je iPad skvělý. Jen nečekejte, že nahradí váš notebook nebo stolní počítač.


Leave a Comment