Událost společnosti Apple 18. října: co bude představeno


V pondělí 18. října se uskuteční druhá událost společnosti Apple během necelého měsíce. Zde jsou produkty, které budou představeny, a očekávané novinky

V posledních měsících se hojně šuškalo o podzimní akci společnosti Apple a před několika dny přišlo oficiální potvrzení: akce se bude konat 18. října v Cupertinu. Společnost sice zatím neoznámila, co chystá, ale už teď se zdá, že jsou zvěsti o obsahu velmi dobře informované.

Není pochyb o tom, že Apple představí revizi MacBooku Pro a sluchátek AirPods, jejichž kvality zaujaly i mnoho zákazníků Androidu. Pro ty, kteří potřebují Mac pro své podnikání, může být k dispozici i vyšší třída Macu mini. U všech tří produktů by kromě technické aktualizace měla proběhnout i kosmetická aktualizace, která by měla MacBook Pro M1X a Mac mini sladit s hranatou stylovou linií zahájenou iPhonem 12, zatímco AirPods třetí generace by se měly více podobat současným AirPods Pro.

MacBook Pro s čipem M1X

Přijde poměrně zásadní revize designu MacBooku Pro. Bude mít čip M1X, což je výkonově vylepšený čip představený v loňském roce, s osmi výkonnými a dvěma vysoce efektivními jádry a grafickým čipem s 16 nebo 32 jádry. Měl by být konfigurovatelný s 64 GB RAM, ale některé zvěsti předpovídají maximálně 32 GB.

Informovaní zasvěcenci uvádějí, že konektivita MacBooku Pro M1X dosáhne historického maxima. K dispozici bude MagSafe pro nabíjení, HDMI a vstup pro SD kartu, přičemž poslední jmenovaný je užitečný zejména pro profesionály. Nepříliš přesvědčivý dotykový proužek možná uvolní místo jednodušším a bezprostřednějším funkčním klávesám.

Displej bude jednou z nejvylepšenějších součástí MacBooku Pro M1X díky použití technologie mini-LED, která měla premiéru u 12,9palcového iPadu Pro. Přesné podsvícení nabízí vyšší kontrasty a hlubokou černou, což jsou podobné vlastnosti jako u OLED, ale bez nebezpečí vypálení. Mohl by také disponovat 120Hz obnovovací frekvencí, kterou už mají iPad Pro a iPhone 13 Pro.


Mac mini s čipem M1X

Hardware MacBooku Pro s čipem M1X a až 64 GB RAM by se mohl dostat i do Macu mini, stolního počítače Apple, který by mohl být další možností pro ty, kdo nepotřebují přenosný produkt.

Měl by mít o čtyři vstupy více než současný Mac mini: čtyři Thunderbolt 3, dva USB-A, Ethernet a HDMI. Možná přijdou s magnetickým konektorem 24palcového iMacu.


AirPods 3

Třetí generace sluchátek AirPods je už dávno na spadnutí, protože ta současná pochází z roku 2019: není nijak zvlášť jisté, že budou představena na akci 18. října.

Sluchátka AirPods 3 budou mít údajně design bližší současným AirPods Pro, s kratšími nožičkami, ale pravděpodobně bez architektury uší. Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple bude pokračovat v prodeji modelu druhé generace a vytvoří z něj "cenově dostupná" sluchátka AirPods, aby si i ti, kdo nemají velký rozpočet, mohli pořídit pár bezdrátových sluchátek, která budou fungovat záviděníhodně.