Tour de France 2019, jak sledovat šestou etapu v televizi a na streamu


Přečtěte si rozpis, favority a jak sledovat šestou etapu Mulhouse-La Planche des Belles Filles na Tour de France 2019 v televizi a na živém vysílání zdarma

Po pěti poměrně nepřehledných etapách (jen týmová časovka vytvořila trochu selekce) je tu konečně první kopcovitý finiš Tour de France 2019. Šestá etapa z Mulhouse do La Planche des Belles Filles jezdce pořádně prověří: čeká je ne méně než sedm velkých horských prémií a posledních sedm kilometrů se sklonem, který nikdy neklesne pod 8 %.

Již v roce 2017 se na La Planche des Belles Filles jelo do kopce. Vítězem se stal Fabio Aru, který všem ukázal své lezecké schopnosti. Sardinský cyklista se účastní Tour de France 2019, ale vrací se po choulostivém zranění, kvůli kterému několik měsíců nezávodil. Nepatří mezi favority, ale pokud se bude cítit dobře, mohl by zkusit sprintovat. Mezi protagonisty šesté etapy však bude jistě patřit Bernal, nový fenomén Sky, který přijel na Tour de France 2019 s úmyslem ji vyhrát. Dnešní trať mu dokonale vyhovuje a mohl by ji využít k vytvoření prvních mezer v klasifikaci.

Šestou etapu Tour de France 2019 budou v přímém přenosu vysílat televize Rai a Eurosport 1 (k dispozici na satelitu Sky). Chcete-li sledovat šestou etapu Mulhouse-La Planche des Belles Filles na volně dostupné televizi, musíte nejprve naladit RaiSport+ HD a poté Rai 2. Fanoušci mohou sledovat Tour de France 2019 v přímém přenosu na RaiPlay nebo na Eurosport Playeru.

Tour de France 2019, šestá etapa Mulhouse-La Planche des Belles Filles: čas startu a cíl

Start šesté etapy Tour de France 2019 z Mulhouse do La Planche des Belles Filles je stanoven na 13:25, zatímco příjezd na vrchol se očekává mezi 17:30 a 18:00.


6. etapa Tour de France 2019 Mulhouse-La Planche des Belles Filles: trasa

Sedm velkých horských prémií (tři první kategorie), více než tři tisíce metrů převýšení a finiš do kopce. Šestá etapa Tour de France 2019 bude prvním skutečným testem, který ukáže, kdo je favoritem na vítězství v Grande Boucle.

Závod startuje z Mulhouse a po 20 kilometrech začíná první stoupání: Le Markstein, 10,8 km s průměrným sklonem 5,4 %. Po výstupu na vrchol pokračuje stoupání další kilometr až na Grand Ballon. Po 67 kilometrech začíná třetí GPM dne: Col du Hundsruck, 5,3 kilometru na 6,9 %. Na 70 kilometrech od cíle začíná stoupání na Ballon d'Assace, dlouhé stoupání s průměrným sklonem 5,8 %. Před velkým finále musí jezdci zdolat ještě dva kopce: Col de Croix a Col de Chevres. Sedm kilometrů před cílem začíná La Planche des Belles Filles, jedno z nejtěžších stoupání letošní Tour de France. Průměrné stoupání je 8,7 %, ale úseky přesahují 20 %.


Favorité šesté etapy Tour de France 2019

Etapa přeje únikům z dálky a mohla by být dobrou příležitostí pro některé uprchlíky, aby dojeli do cíle sólo. Bude to však obtížné. Při prvním finiši do kopce se velcí kluci nechtějí znemožnit. Seznam favoritů šesté etapy Tour de France 2019 je velmi dlouhý: Bernal, Geraint Thomas, Richie Porte, Nairo Quintana, Adam Yates, Fuglsang (který se zotavuje z pádu na začátku Tour), Bardet a Pinot. Za pozornost stojí také Vincenzo Nibali a Fabio Aru. Oba Italové přijeli na Tour de France bez konkrétního cíle: v případě pozitivních pocitů by se mohli pokusit i o útok (v roce 2017 na této cílové rovince vyhrál Aru).                             &nbsp &nbsp                                                    

Kde sledovat šestou etapu Tour de France 2019 v televizi

První skutečná etapa Tour de France 2019 bude mít kompletní pokrytí. Šestou etapu Mulhouse-La Planche des Belles Filles budou moci fanoušci sledovat v televizi na stanicích RaiSport+ HD, Rai 2 nebo Eurosport 1 (dostupné v pozemním digitálním vysílání). Státní televize zahájí přímý přenos ve 12:00 na RaiSport+HD a poté bude pokračovat od 14:00 na Rai 2.

Jak sledovat šestou etapu Mulhouse-La Planche des Belles Filles Tour de France 2019 v bezplatném přenosu na RaiPlay

Pro ty, kteří nemohou sledovat etapu v televizi, je tu možnost sledovat Mulhouse-La Planche des Belles Filles v přímém přenosu na RaiPlay, platformě státní televize na vyžádání. Pro přístup ke službě RaiPlay nemusíte platit měsíční předplatné, ale stačí být zaregistrovaný.

Chcete-li sledovat šestou etapu Tour de France 2019 v přímém přenosu zdarma, musíte spustit službu RaiPlay, zadat své přihlašovací údaje a stisknout tlačítko Dirette. Otevře se seznam všech kanálů Rai a výběrem RaiSport+ HD (do 14:00) nebo Rai 2 (od 14:00) se spustí přenos Tour de France 2019.

Jak sledovat šestou etapu Tour de France 2019 v přímém přenosu na Eurosport Playeru

Pokud máte předplacenou službu Eurosport Player, můžete sledovat Tour de France 2019 v přímém přenosu na službě Eurosport na vyžádání. K přístupu je kromě zaplacení měsíčního nebo ročního předplatného nutné použít zařízení podporované platformou: chytrý telefon, tablet a počítač. Aplikaci Eurosport Player si můžete stáhnout z obchodu Google Play nebo App Store.

Chcete-li sledovat šestou etapu Tour de France 2019 v přímém přenosu, musíte spustit aplikaci Eurosport Player, zadat přihlašovací údaje a kliknout na banner věnovaný Grand Boucle na domovské stránce. Za několik sekund začne přenos šesté etapy Mulhouse-La Planche des Belles Filles Tour de France 2019. 

.