Synchronizujte svůj iPhone a iPad v několika jednoduchých krocích

Pokud máte iPhone i iPad, je důležité synchronizovat informace na obou zařízeních. V počátcích zařízení iPad a iPhone bylo nutné fyzicky připojit každé z nich k počítači, na kterém běží iTunes, a synchronizovat je tímto způsobem, ale to bylo před iCloudem. S iCloudem tato dvě zařízení fyzicky nepřipojujete, iCloud je po počátečním nastavení neustále synchronizuje, a to bez námahy.

Pokyny v tomto článku platí pro iPhony a iPady se systémem iOS 12 nebo iOS 11.


Nelze synchronizovat iPhone přímo s iPadem?

Není možné synchronizovat váš iPhone a iPad stejným způsobem, jakým je synchronizujete s počítačem (připojením dvou zařízení kabelem nebo připojením přes W-Fi a přesouváním dat tam a zpět mezi zařízeními). Existuje několik důvodů:

  • Apple nenavrhl zařízení nebo iOS tak, aby fungovaly tímto způsobem. Jedním ze základních konceptů způsobu, jakým mobilní zařízení iOS spravují data, je to, že přistupují k datům v cloudu, na internetu nebo na stacionárních počítačích. To je místo, kde se objeví webový server, cloudové úložiště nebo váš domácí počítač.
  • Žádný výrobce nevyrábí kabel, který můžete použít k propojení obou zařízení.

Řešení: iCloud

Pokud chcete synchronizovat data na svém iPhonu a iPadu, udržujte synchronizaci všech svých zařízení pomocí Apple iCloud. Dokud se obě vaše zařízení připojí k internetu a budou mít stejná nastavení iCloudu - a budete k nim přistupovat pomocí stejného Apple ID - zůstanou synchronizována.

ICloud nastavíte takto:

  1. Otevřete Nastavení aplikace na jednom zařízení, klepnutím na své jméno otevřete obrazovku Apple ID a poté vyberte iCloud.

  2. Zapněte přepínací přepínače u všech kategorií aplikací a obsahu, které chcete synchronizovat mezi iPhone a iPad. Tento postup opakujte s druhým zařízením.

    Aby synchronizace fungovala, musí být nastavení na obou zařízeních nastaveno shodně.

  3. Jít do Nastavení > Hesla a účty a zajistěte, aby byly e-mailové účty na obou zařízeních nastaveny stejně.

  4. Jít do Nastavení > iTunes & Obchod s aplikacemi a zapnout automatické stahování pro Hudba, aplikace, Knihy a audioknihy, a aktualizace na obou zařízeních přesunutím přepínacích přepínačů vedle nich do polohy On/ zelená poloha.

Po nastavení iCloudu na obou zařízeních zůstanou synchronizovaná. Tento přístup udržuje většinu vašich informací identických napříč oběma zařízeními. ICloud je přístupný na zařízeních iOS, macOS a Windows a udržuje vaše data v bezpečí, když jsou v úložišti a na cestě.


Získejte další úložný prostor na iCloudu

Služba iCloud je zdarma od společnosti Apple a je dodávána s 5 GB úložiště. Množství použitého úložiště iCloud se zobrazuje v horní části obrazovky nastavení iCloud. Pokud to pro vás není dostatek místa nebo se blížíte svému limitu, můžete si od Apple zakoupit plány 50 GB, 200 GB nebo 2 TB od 0.99 $ měsíčně. Přejděte na obrazovku nastavení iCloudu a klepněte na Správa úložiště > Změňte plán úložiště.