Sky Mobile, nový telefonní operátor v roce 2020: jaké změny


Je to oficiální: Sky bude od roku 2020 telefonním operátorem. Co se změní pro trh a uživatele

Před několika dny Maximo Ibarra, generální ředitel společnosti Sky, oficiálně potvrdil zvěsti, které se již nějakou dobu šířily: společnost nebude pouze spravovat službu placené televize, ale od roku 2020 se stane také telefonním operátorem. Během akce na oslavu 20 let společnosti Gambero Rosso uvedl generální ředitel několik podrobností o této operaci.

Ačkoli oficiální datum ještě není známo, odvětví telefonie by se mohlo od příštího roku radikálně změnit: vstup takové síly, jako je Sky, nepochybně změní scénář. Vstup takové mocnosti, jakou je Sky, nepochybně změní scénář. Společnost bude nepochybně nabízet řešení pro pevnou telefonii a později možná i pro mobilní telefonii (ve Velké Británii je již přítomna se Sky Mobile). Její nabídka bude zcela jistě "all inclusive" a bude zahrnovat prémiové služby, včetně obrovského katalogu televizních pořadů, seriálů, filmů a formátů, které vždy charakterizovaly slavnou placenou televizi. To jsou jen některé z nových funkcí, které se chystají. Co se však změní pro trh a pro uživatele?

Sky se stává telefonním operátorem: detaily operace

Jak IlSole24Ore předpokládal, Sky se s podporou společnosti Fastweb chystá vstoupit na trh pevné telefonie. Tyto zvěsti se objevovaly již delší dobu, ale nakonec je potvrdil generální ředitel společnosti Maximo Ibarra.

Historický gigant placené televize navíc již podepsal závazek s Veřejným registrem komunikačních operátorů - AGCOM, což vede k domněnce, že Sky bude plánovat nejen přístup k pevné telefonii, ale také k mobilní telefonii.

Díky partnerství se společnostmi Fastweb a Open Fiber můžeme být nyní ještě bezpečnější.

Alberto Calcagno, generální ředitel společnosti Fastweb, byl s partnerstvím také velmi spokojen. Při slavnostním otevření nového milánského sídla s názvem Nexxt potvrdil zahájení důležité dohody "Budeme také průmyslovým partnerem Sky. Vždy jsme prodávali naše služby lidem, kteří si o ně řekli, a tak tomu bude i u Sky."

Spínání Sky na trhu pevných linek se spojilo s nástupem Maxima Ibarry do funkce generálního ředitele. Generální ředitel společnosti Sky Italia, který je ve funkci přibližně šest měsíců, již využil své schopnosti, které dříve získal u dvou velkých italských telefonních gigantů, společností Wind a Telecom. Jeho zkušenosti v oboru, posílené spoluprací se společnostmi Open Fiber a Fastweb, usnadní a urychlí celý proces. Cílem je jít ve stopách společnosti Sky UK, která je již dlouhou dobu telefonním operátorem ve Velké Británii.


Co se změní pro uživatele?

Podrobnosti nabídky a konkrétní dopady na uživatele zatím nejsou známy. Předplatitelů Sky se to jistě dotkne, ale zatím není známo, jakým způsobem a v jakém rozsahu. Je velmi pravděpodobné, že společnost Sky nabídne svým zákazníkům nabídky all-inclusive s telefonními hovory, internetem a satelitními balíčky za atraktivní ceny.