SHFT IQ nositelné zařízení, které vás trénuje, abyste se stali skutečným běžcem


Jedná se o malé nositelné zařízení, které lze připevnit k botě nebo hrudnímu pásu a které funguje jako skutečný virtuální trenér

Mnoho aplikací určených pro fyzickou aktivitu, a zejména pro běh, přesně monitoruje naši výkonnost a stanovuje cíle, kterých máme dosáhnout. Žádný z nich nám však přesně neřekne, kde děláme chybu. Proto přichází nositelné zařízení Shft IQ, osobní trenér na dosah ruky.

Ptáte se, jak tento virtuální trenér funguje? Jednoduché nositelné zařízení se přes Bluetooth připojí k našemu chytrému telefonu a dává nám hlasové pokyny krok za krokem, jak cvičit. Navíc nás asistent upozorní i na chyby, kterých se při tréninku dopouštíme. Byla navržena speciálně pro běh, pomáhá nám běhat déle a předcházet fyzickým problémům způsobeným nadměrným zatížením svalů nebo nesprávným držením těla. Nositelný přístroj má malý klip, takže jej lze připevnit k oděvu nebo botě. Prodává se však i s hrudním pásem, aby nám při běhu nepřekážel.

Jak funguje Shft IQ

Aplikace pro Shft IQ funguje na zařízeních se systémem Android i iOS. Při prvním použití nositelného zařízení jsme požádáni o provedení testu, abychom mohli nastavit své vlastnosti a výkonnost pro další tréninky. Poradí nám také, jakou rychlost máme zvolit, jak dlouhý krok máme udělat, a dokonce i jakou polohu nohou máme na zemi zaujmout. Na botě poskytuje velmi konkrétní údaje, užitečné i pro profesionální běžce, jako je doba strávená ve vzduchu během kroku, počet kroků za minutu, záběr na zem, úhel kontaktu chodidla se zemí, efektivita našeho pohybu a dokonce i způsob, jakým je třeba běh přibrzdit, aby nedošlo ke zranění.


Cena a doprava

Pokud nás rady běžce při běhu ruší, můžeme je vždy deaktivovat a po tréninku požádat o kompletní zprávu. Můžeme si také stanovit časové nebo vzdálenostní cíle, kterých chceme v daném období dosáhnout. Aplikace nám nastaví individuální program, který nám pomůže dosáhnout našeho cíle. Nositelné zařízení se v současné době prodává na serveru Kickstarter. Podle vývojářů má baterie výdrž přibližně sedm hodin provozu. V současné době stojí přístroj přibližně 55 eur, po vyčerpání zaváděcí ceny bude k dispozici řada modelů s různými drobnými funkcemi v cenovém rozpětí od 65 do 85 eur. Pokud bude cíl splněn, dodávky budou zahájeny v září.