Proč Facebook maže fotky uživatelů PlayStation


Obrázky nahrané na Facebook ze systému PS4 mizí: sociální síť maže všechny fotky nahrané uživateli konzole Sony

Špatná zpráva pro uživatele Facebooku: sociální síť údajně maže všechny fotky uživatelů nahrané přes PlayStation 4. Tento krok zaskočil mnoho uživatelů, protože mnoho lidí v průběhu let nahrávalo na platformu fotografie prostřednictvím konzole Sony.

Ačkoli je společnost Sony v současné době zaneprázdněna vyřizováním vlny žádostí o uvedení PlayStation 5 na trh, tato zpráva byla šokem pro mnoho fanoušků konzole, kteří se rozhodli využít funkci předchozího modelu a nahrát na sociální síť některé z nejzajímavějších okamžiků svého herního života. Prostřednictvím funkce PS4 se hráči mohli prostřednictvím sociální sítě podělit se svými kontakty, přáteli a fanoušky o nejdůležitější okamžiky svých nejlepších her pro jednoho nebo více hráčů.

Facebook a nahrávání fotografií, co se děje

Podle zpráv některých uživatelů fotografie nahrané prostřednictvím funkce PlayStation 4 ze sociální sítě pomalu mizí. To je velká rána pro ty, kteří se rozhodli uchovávat své obrázky a videa z her na platformě, protože mohou být každou chvíli pryč.

Společnost Sony tuto skutečnost zatím nepotvrdila ani nevyvrátila, takže je těžké říci, zda jde o chybu, nebo o rozhodnutí jedné či obou stran. Určitě je lepší si důležité soubory uložit na pevný disk, aby ze sítě nadobro nezmizely.


Facebook a nahrávání fotek z PlayStationu, kde jsme to byli

Ti, kdo měli možnost získat PlayStation 4, už vědí, o čem mluvíme, ale pro mnoho dalších je možnost nahrávat na Facebook snímky obrazovky a herní videa nahraná pomocí konzole Sony skutečnou novinkou. Ale příliš se netěšte, protože ačkoli dříve bylo možné sdílet obrázky a videa na Facebooku, nyní to již nějakou dobu není možné.

Japonský gigant před rokem oznámil, že integraci ukončuje, a tím vlastně zablokoval veškeré pokusy uživatelů o nahrávání. I přes několik žádostí společnost Sony žádné informace nezveřejnila, takže tento dlouholetý problém zůstal nevyřešen.

Jedním z problémů, který mohl společnost přimět k zablokování funkce, mohl být způsob, jakým Facebook zpracovává osobní údaje. V posledních měsících se hodně mluvilo o metodách sběru dat na této sociální síti, což možná přimělo společnost Sony ke kroku zpět.