Nejlepší aplikace pro překlad jazyků


V obchodech Apple Store a Google Play Store je k dispozici řada aplikací, které vám umožní okamžitě překládat řadu jazyků pomocí chytrého telefonu.

Blíží se prázdniny a vy je plánujete strávit v zahraničí? Pokud nemáte talent na jazyky, můžete během cesty použít aplikaci, která vám bude sloužit jako překladatel. V tomto článku vás chceme seznámit s nejlepšími překladači, které můžete v současné době najít pro mobilní zařízení.

Uvidíte, že se snadno používají a mají mnoho užitečných funkcí, které vám umožní porozumět a být pochopeni, ať už jedete kamkoli na dovolenou. Zde jsou překladatelské aplikace, které jsme pro vás vybrali.

Překladač Google

Překladač Google je pravděpodobně nejoblíbenějším překladačem, jeho mobilní aplikace je zdarma a je k dispozici pro Android i iOS. Jedná se o offline překladatelskou aplikaci, která umožňuje překládat stovky jazyků a jejíž služby zahrnují také okamžité překlady pomocí fotoaparátu a hlasové překlady.


Microsoft Translator

Microsoft Translator je k dispozici pro Android, iOS a Windows 10 Mobile. Tato aplikace je také zdarma a stejně jako její předchůdce je skvělým překladačem pro okamžitý překlad pomocí fotoaparátu, který umožňuje offline překlady a hlasové překlady ve více než 60 jazycích. Překladač Microsoft má navíc praktický slovník.


Reverso Traduttore Dizionario

Kromě toho, že je k dispozici jako online služba, si můžete stáhnout i mobilní verzi pro zařízení se systémy Android a iOS. Reverso Traduttore Dizionario je částečně bezplatná služba, která umožňuje okamžitý překlad 12 různých jazyků. Nabízí také vyhledávač, který nabízí příklady použití z filmů, webových stránek, novinových článků a dalších zdrojů. Díky tomu se můžete zdokonalit v jazyce a lépe se v něm orientovat.

iTranslate

iTranslate umožňuje překládat z více než 90 jazyků, ale některé pokročilé funkce aplikace, jako je offline a hlasový překlad, jsou dostupné pouze po zakoupení verze Pro, která stojí 2,99 € v obchodě Play, 4,99 € v obchodě App Store a Microsoft Store. iTranslate je k dispozici pro Android, iOS a Windows 10 Mobile.

Další užitečné překladatelské aplikace

Překladatelské aplikace které jsme si představili v předchozích odstavcích, jsou považovány za ty nejlepší, které si můžete stáhnout a používat ve svém mobilním telefonu. Existují však i další aplikace, které mohou být v zahraničí velmi užitečné.

Překladač konverzací

Jedná se o bezplatnou aplikaci, kterou můžete použít k překladu konverzací. To je velmi užitečné, pokud potřebujete mluvit s někým v cizí zemi, což se vám pravděpodobně stane. Vezměte prosím na vědomí, že k používání aplikace Conversation Translator potřebujete připojení k internetu. Tato aplikace je k dispozici pro Android.

Překladač hlasu

Aplikace s poměrně přesným hlasovým překladačem, kterou si můžete stáhnout zdarma. Umožňuje výběr ze čtyř online překladatelských služeb, a to Google Translator, Microsoft Translator, Yandex a Baidu. Tato aplikace také vyžaduje připojení k internetu. Hlasový překladač je k dispozici pro zařízení se systémem Android.

Mluvit a překládat

Mluvit a překládat funguje velmi podobně jako předchozí aplikace. Umí hlasový překlad do více než 50 jazyků a textový překlad do více než 100 jazyků. Je k dispozici pro iOS a můžete si ji zdarma stáhnout z App Store. Pokud však chcete využívat všechny funkce aplikace Speak and Translate, musíte si zakoupit verzi Premium, která stojí 4,99 €.

iHandy Translator

iHandy Translator má celoobrazovkové rozhraní, které usnadňuje a zpřehledňuje jeho používání. Umožňuje překládat z více než 50 jazyků a není zpoplatněna, protože aplikace je zdarma. K jejímu používání je třeba připojení k internetu. Tato aplikace je také dostupná pouze pro iOS.

WordReference

Jedná se o jednu z nejlepších slovníkových aplikací věnovaných anglickému jazyku. Pomocí WordReference můžete překládat jednotlivá slova a znát jejich přesný význam. Aplikace je zdarma a k jejímu používání je vždy nutné připojení k internetu. Stáhnout si ji můžete bez ohledu na to, zda máte zařízení se systémem Android nebo iOS.

Pokud jste si vybrali aplikaci překladače, kterou si chcete vzít s sebou na dovolenou, stáhněte si ji nyní a na cestě do zahraničí vám neunikne jediné slovo.