LogiLDA.dll: Co to znamená a jak jej opravit

Chybové zprávy systému Windows 10 LogiLDA.dll se obvykle objevují během nebo brzy po spuštění zařízení po zapnutí, probuzení z režimu spánku nebo restartování. Pokud je počítač starý nebo má spuštěných několik úkolů najednou, může se varování LogiLDA.dll zobrazit několik minut po aktivaci a použitelnosti zařízení Windows 10.

Pokyny a tipy pro řešení potíží v tomto článku platí pro Windows 10 i Windows 8 a 8.1.

Logitech


Chyby LogiLDA.dll

Chybové zprávy LogiLDA.dll na laptopech, stolních počítačích a tabletech se systémem Windows 10 se mohou objevit v různých formátech, ale tyto chybové zprávy obvykle vypadají podobně jako následující:

 • Při spuštění souboru c: windows system32 logilda.dll došlo k problému / Zadaný modul nebyl nalezen.

Příčina chyb LogiLDA.dll

Soubor LogiLDA.dll je obvykle spojen s programy, jako je Logitech Download Assistant, který je často umístěn na zařízení Windows 10 po instalaci nové části hardwaru Logitech, jako je herní myš nebo klávesnice Logitech.

Některé počítače se systémem Windows 10 mohou být dodávány s předinstalovaným softwarem Logitech Download Assistant.

Logitech Download Assistant automaticky vyhledá nové ovladače zařízení a aktualizace softwaru pro všechny zjištěné produkty Logitech po spuštění. Pokud se při spuštění LogiLDA.dll vyskytl problém, mohlo by to znamenat:

 • Soubor nebyl správně nainstalován a v programu chybí.
 • Nedávná aktualizace systému Windows mohla způsobit, že program začal hledat tento soubor na nesprávném místě.

Jak opravit chyby LogiLDA.dll v systému Windows 10

Tento problém a související opravy se primárně týkají počítačů, notebooků a tabletů se systémem Windows 10. Ti, kdo používají Windows 8 nebo Windows 8.1, však mohou tyto informace považovat za užitečné, protože příčiny a řešení chyb LogiLDA.dll v těchto operačních systémech Windows jsou podobné a často identické.

 1. Restartujte zařízení se systémem Windows 10. Restartování počítače, tabletu nebo hybridního zařízení se systémem Windows 10, jako je Surface, může vyřešit řadu problémů a mělo by být vždy první věcí, kterou je třeba vyzkoušet.

  Po vyzkoušení následujících tipů a řešení restartujte zařízení Windows 10, abyste se ujistili, že provedené změny fungovaly.

 2. Nainstalujte si nejnovější aktualizaci systému Windows 10. Kromě přidání nových funkcí a zlepšení ochrany vašeho zařízení před malwarem a viry mohou aktualizace systému Windows 10 také opravit všechny chyby souborů, které se mohou vyskytnout.

  Před instalací aktualizací připojte počítač nebo tablet se systémem Windows 10 ke zdroji napájení, protože úplné stažení a instalace může trvat déle než hodinu.

 3. Přeinstalujte ovladače zařízení myši. Chyby LogiLDA.dll mohou být způsobeny programem Logitech nainstalovaným v počítači. Tyto chyby také spouštějí ovladače nainstalované pro myš. otevřeno Device Manager > Myši a další polohovací zařízení, klepněte pravým tlačítkem myši na název myši a poté vyberte Odinstalace zařízení.

  Po dokončení procesu odpojte myš, restartujte zařízení Windows 10 a znovu připojte myš.

 4. Zakažte LogiDA při spuštění. lis Ctrl + Alt + Del zvolte Správce úloh, Poté vyberte Startup. Klikněte pravým tlačítkem myši LogiDA ze seznamu programů, které jsou nastaveny na spuštění při spuštění, a poté vyberte Zakázat.

  To nevyřeší žádné problémy spojené s programem. Místo toho zastaví automatické spuštění aplikace Logitech Download Assistant při zapnutí počítače a zobrazení chybějící chybové zprávy LogiLDA.dll.

 5. Odinstalujte program Logitech. Pokud vám počítač stále říká, že při spuštění systému Windows LogiLDA.dll došlo k problému, dalším způsobem, jak jej opravit, je odinstalovat program. Toho lze dosáhnout otevřením start > Všechny aplikacepravým tlačítkem myši na program Logitech a výběrem Odinstalovat.

  Přidružený program se nazývá Logitech Download Assistant nebo něco podobného. Tyto programy se stáhnou a nainstalují při prvním použití nového produktu, ale tyto programy nejsou potřeba. Windows 10 je obecně dobrý v tom, jak získat další hardware, aby fungoval správně, aniž byste potřebovali aplikace třetích stran.

 6. Přeinstalujte program Logitech. Pokud dáváte přednost použití dodaného programu pro instalaci ovladačů zařízení nebo aktualizací softwaru, přeinstalujte jej z disku, ze kterého jste jej původně nainstalovali, po odinstalování.

  Odinstalací a opětovnou instalací stejného programu můžete opravit chyby, které byly vytvořeny během počáteční instalace.

 7. Místo toho vyzkoušejte herní software Logitech. Logitech Gaming Software je novější program Logitech, který umožňuje udržovat hardware v aktuálním stavu a také vám umožňuje přizpůsobit funkce zařízení pro konkrétní případy použití. Odinstalujte Logitech Download Assistant podle výše uvedené metody a poté si stáhněte Logitech Gaming Software z webu Logitech.