Kuri, robot pro chytrou domácnost, který rozpoznává lidi


Robot Kuri od startupu Mayfield Robotics byl na veletrhu CES 2017 velkým hitem a nyní získá nové funkce, jako je rozpoznávání obličeje

Kuri, roztomilý robot pro domácnost, kterého společnost Bosch představila na veletrhu CES 2017, pokračuje ve své růstové fázi a integruje nové funkce. Malý robotický osobní asistent sklidil v Las Vegas velkou chválu a vypadá to, že bude k dispozici k předobjednání již koncem tohoto roku.

Jednou z nových funkcí Kuriho je rozpoznávání obličeje, které mu umožňuje přizpůsobovat odpovědi podle osob. Takže s maminkou, tatínkem nebo dědečkem to bude mít určitý tón a s dětmi to bude mít jiný tón. Ale také se na vás usměje, když vás vidí šťastné, a podívá se vám do očí, když na něj mluvíte a ptáte se ho. To je velký krok vpřed, aby se robot stal harmoničtějším a nositelem radostných pocitů v rodinném prostředí. Jeho slovní zásoba byla doplněna o různé fráze, které reagují na "Miluji tě" nebo "Pojďme spát".

Robot s měkkým srdcem

(Převzato z tiskové zprávy)

Kuri je roztomilý a přítulný robot. Na sladké fráze reaguje lehkými a šťastnými obličeji. Cílem Mayfield Robotics, interního start-upu společnosti Bosch, je vytvořit robota, který bude vnímán jako "jeden z rodiny". Není náhodou, že si vývojáři dali záležet na očních čočkách robota, které, aby vypadaly co nejrealističtěji, odrážejí světlo přirozeným způsobem a dodávají Kurimu vzhled podobný lidskému. Společnost stále zdokonaluje strojové učení robota a jeho slovní zásobu v různých jazycích. Podle všeho se uvedení na trh bude shodovat s nadcházejícím obdobím dovolených.


Cena a předobjednávky

Kuri bude možná brzy k dispozici k předobjednání. Cena modelu Kuri by mohla přesáhnout 600 eur.

Některá videa v této sekci byla převzata z internetu, a jsou proto považována za veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected] Video co nejdříve odstraníme.

.