Je Outlook nefunkční? Jak zkontrolovat stav služby Outlook.com

Pokud nemůžete získat přístup ke svému účtu Outlook.com, může to být problém společnosti Microsoft nebo váš. Tento článek vysvětluje, jak zkontrolovat a co dělat, pokud problém přetrvává.

Pokyny v tomto článku platí pro Outlook.com, Outlook Online, MSN Hotmail a Windows Live. Pokud váš e-mail aktuálně končí na @ outlook.com, @ msn.com, @ live.com nebo @ hotmail.com, pak váš e-mail běží na stejné platformě jako Outlook.com a je zde uveden.


Jak zjistit, zda Outlook.com nefunguje

Nemáte přístup k e-mailu a nejste si jisti, kdo je na vině? Nejprve zkontrolujte tato místa, abyste zjistili, zda je vhodný pro všechny nebo ne.

 1. Na stránce Stav služby Microsoft 365 Service zobrazíte stav služby Outlook.com. Pokud se vedle webu Outlook.com zobrazí zelená značka, pak z pohledu společnosti Microsoft vše funguje správně se službou Outlook.com.

  Pokud se na webové stránce vedle webu Outlook.com zobrazuje červený nebo žlutý symbol, společnost Microsoft aktuálně dochází k problému a je si toho vědoma. Komentáře vedle tohoto symbolu vám mohou pomoci zjistit, o co jde.

 2. Dalším způsobem, jak zkontrolovat, zda je web Outlook.com nefunkční, je použít webovou službu, jako je Down For Everyone nebo Just Me nebo Down Detector. Pokud tyto weby po zadání webové adresy ukazují, že Outlook.com nefunguje, je možné, že bude nefunkční pro všechny nebo pro velkou většinu uživatelů. V takovém případě počkejte, až Microsoft problém vyřeší.

  Detektor dolů ukazuje, kolik uživatelů nahlásilo problémy za posledních 24 hodin nebo déle. Detektor dolů kontroluje, zda na serveru Outlook.com nedochází k problémům sporadicky (někdy funguje, ale jindy se nenačte).

 3. Pokud jste fanouškem Twitteru, vyhledejte jej na #Outlookdown. Pokud je web nefunkční pro každého, někdo už o něm pravděpodobně tweetoval. Věnujte pozornost časovým značkám tweetů, abyste se ujistili, že nediskutují o dřívější době, kdy Outlook nefungoval.

Pokud jsou hlášeny problémy, budete pravděpodobně muset počkat, než Microsoft problém vyřeší. Pokud však nikdo jiný nehlásí problém s Outlookem napříč těmito službami, problém je téměř jistě na vaší straně.

Jak opravit problémy s Outlook.com

Pokud je stav serveru Outlook.com funkční a nemůžete se přihlásit, problém může být ve vašem počítači, síti nebo poskytovateli služeb.

Chcete-li vyřešit problém se serverem Outlook.com, pokud se na stránce se stavem služby zobrazuje zelená značka, ale máte problémy s poštovní službou, vyzkoušejte tyto opravy v uvedeném pořadí:

 1. Zavřete a znovu otevřete webový prohlížeč. Tím se vymaže mezipaměť prohlížeče a mohou se vyřešit problémy s připojením k Outlook.com.

 2. Vymažte mezipaměť prohlížeče. Stiskněte a podržte Ctrl a stiskněte F5. Tím se vymaže mezipaměť a znovu se načte stránka Outlook.com.

 3. Restartovat váš počítač. Tím se vymažou dočasné soubory a další soubory v mezipaměti, které zabraňují vyřešení problémů s Outlookem, přestože je služba zálohována.

 4. Vypláchněte mezipaměť DNS. zmáčkni start tlačítko, zadejte cmd, A vyberte položku příkazového řádku aplikace. Poté zadejte ipconfig / flushdns a stiskněte vstoupit.

  Servery DNS identifikují IP adresu domén, ke kterým se připojujete pomocí prohlížeče. Když se změní adresy IP, nastavení DNS v mezipaměti způsobí, že váš prohlížeč bude i nadále přistupovat ke staré, nesprávné adrese IP.

 5. Restartujte router. Odpojte domácí router, počkejte 30 sekund a poté jej znovu připojte. Router se znovu připojí k ISP a obnoví vaše připojení k internetu. Připojte se na Outlook.com a zjistěte, zda je problém nyní vyřešen.

Pokud je Outlook.com po provedení těchto kroků stále nefunkční, váš poskytovatel internetových služeb pravděpodobně odepírá přístup na web. Zavolejte svého ISP a zkontrolujte, zda ostatní předplatitelé nemají podobné problémy.