Jak vložit odkaz do aplikace Outlook nebo Windows Email

Každá stránka na webu má adresu. Propojením na jeho adresu na něj můžete snadno poslat kohokoli. Pokud do e-mailové zprávy v aplikaci Outlook nebo Windows Mail zadáte úplnou webovou adresu a stisknete klávesu Enter, Outlook automaticky vytvoří klikatelný hypertextový odkaz. Existují však i jiné způsoby, jak přidat odkazy na e-mailové zprávy.

Pokyny v tomto článku platí pro Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013, Outlook 2010, Outlook pro Microsoft 365, Outlook Online a aplikaci Windows Mail.


Jak vložit odkaz do aplikace Outlook nebo Windows Email

Můžete propojit jakékoli slovo nebo obrázek ve své zprávě s libovolnou stránkou na webu a když příjemce na odkaz klikne, stránka se automaticky otevře.

  1. Otevřete e-mailovou zprávu, do které chcete vložit odkaz.

  2. Vyberte text nebo obrázek, který chcete použít pro odkaz.

  3. Přejít na Vložit záložka. V aplikaci Outlook Online přejděte na stránku Formátování panelu nástrojů a vyberte Vložte hypertextový odkaz.

  4. vybrat Odkaz. Tento krok u aplikace Outlook Online přeskočte.

  5. v Text, který chcete zobrazit do textového pole zadejte slovo nebo frázi, pokud chcete, aby se zobrazoval alternativní text.

  6. v Adresa do textového pole zadejte nebo vložte adresu URL, na kterou chcete vytvořit odkaz.

    Chcete-li vložit odkaz na e-mailovou adresu, vyberte Emailová adresa a vyplňte pole. V Outlooku Online a Windows Mail v Adresa do textového pole zadejte mailto: následuje e-mailová adresa.

  7. vybrat OK pro vložení odkazu.

Když příjemce e-mailu klikne na text odkazu ve vašem e-mailu, otevře se odkazovaná adresa URL v prohlížeči.