Jak skrýt aplikaci ve smartphonu


Android i iOS umožňují skrýt aplikaci ze smartphonu, aniž byste ji museli odinstalovat: tady je návod

Ještě před pár lety jste pro skrytí aplikace ze smartphonu museli provést jailbreak zařízení, a to jak v zařízeních se systémem Android, tak v zařízeních se systémem iOS. Teď je to jinak. Existuje mnohem méně omezení a uživatelé mohou nechat aplikaci ze zásuvky zmizet, aniž by se museli uchylovat k extrémním řešením. Ale jednoduše pomocí nástrojů, které jsou již v zařízení.

V chytrých telefonech se systémem Android je někdy nutné aplikace skrýt. Zejména pokud si koupíte značkové zařízení, tj. zařízení prodávané operátorem. V takových případech se do smartphonu nainstalují nepotřebné aplikace, které nelze odstranit. Tyto aplikace doplňují aplikace vytvořené přímo výrobci. Ty jsou také zcela zbytečné (až na několik výjimek) a nelze je smazat. Jediným možným řešením je tyto aplikace skrýt. Zabere to jen několik minut a k dispozici je mnoho řešení. Zde je návod, jak skrýt aplikaci v chytrých telefonech se systémem Android a iOS.

Skrytí aplikace v systému Android

Existují dvě řešení, jak nechat ikonu aplikace zmizet ze zásuvky. První možnost je jednodušší, ale funguje pouze s bloatwarem, tj. aplikacemi, které jsou ve smartphonu předinstalovány. Druhá možnost je o něco složitější, ale umožňuje skrýt všechny nechtěné aplikace. Začneme postupně první metodou.

Chcete-li ze svého smartphonu nechat zmizet bloatware, stačí přejít do sekce Nastavení smartphonu se systémem Android. Poté klikněte na položku Aplikace a zobrazí se seznam všech aplikací nainstalovaných ve vašem smartphonu. Poté sjeďte dolů, dokud nenajdete příslušnou aplikaci, klikněte na její název a klepněte na možnost Zakázat. Objeví se několik vyskakovacích oken s dotazem, zda jste si jisti, co děláte, a nakonec se aplikace skryje a nelze ji aktivovat ani na pozadí.

Výše uvedený postup je velmi jednoduchý, ale nelze jej použít u většiny aplikací. Pokud chceme například skrýt videohru, nemůžeme tak učinit. V těchto případech nám přichází na pomoc jiná aplikace z obchodu Google Play. Mluvíme o aplikaci Apex Launcher. Jak můžete z názvu vytušit, jedná se o launcher pro Android, který nejen mění grafické rozhraní smartphonu, ale také přidává některé funkce. Mezi ně patří možnost skrýt aplikaci. Po instalaci spouštěče je třeba přejít do nastavení aplikace Apex a otevřít část Nastavení zásuvky. Z různých možností vyberte možnost Skrýt aplikaci. Otevře se seznam všech nainstalovaných aplikací a vy si můžete vybrat, která z nich má ze zásuvky smartphonu zmizet.


Jak skrýt aplikaci ze systému iOS

V iPhonu neexistuje žádná skutečná funkce, která by umožňovala skrýt aplikaci z domovské obrazovky zařízení. Díky jednoduchému triku však můžete nechat některé nechtěné aplikace zmizet. Prvním krokem je vytvoření složky na domovské obrazovce. Poté musíme do této nové složky přesunout všechny nepotřebné aplikace, které chceme ze zásuvky aplikací odstranit. Tímto způsobem budou aplikace skryty z domovské obrazovky iPhonu a nebudou překážet při používání smartphonu.