Jak se vyhnout otevírání reklam v aplikacích a hrách pro iOS


Při hraní her na chytrém telefonu nebo používání aplikací mohou reklamy způsobit několik problémů.Zde je návod, jak je vyřešit pomocí řízeného přístupu na iPhonu

Mnoho her pro iPhone a iPad obsahuje reklamy ve formě bannerů, které zabírají většinu obrazovky. Náhodné kliknutí na tyto reklamy je velmi snadné. Důsledkem je přesměrování na novou stránku a ukončení hry.

Pokud si nechcete nainstalovat placenou verzi bez reklam, můžete použít několik drobných triků, abyste během hraní neotevírali jiné stránky nebo obchod s aplikacemi. Za tímto účelem musíme nejprve povolit řízený přístup. Jedná se o velmi účinnou funkci, která může omezit přístup k jedné nebo více aplikacím v zařízení iOS a dokonce může zakázat přístup k určitým oblastem obrazovky. Chcete-li povolit přístup průvodce, musíte nejprve vzít iPhone nebo iPad a přejít do Nastavení.

Poté, co se ocitneme v nastavení, musíme kliknout na část Obecné a poté kliknout na položku Zpřístupnění. Na nově otevřené kartě klikněte na možnost Guided Access. V tomto okamžiku budeme muset nastavit osobní přístupový kód. Zadejte PIN a potvrďte operaci. Pokud máme iPhone se snímačem otisků prstů, můžeme tuto funkci aktivovat pomocí prstu.

Jak používat funkci Guided Access

Pro použití funkce Guided Access otevřete vybranou hru. Rychle stiskněte tlačítko "Home"  třikrát za sebou a zobrazí se obrazovka "Guided Access". Stačí kliknout na položku "Start" viditelnou v pravém horním rohu obrazovky. Po provedení této operace bude funkce pro danou hru aktivní. To znamená, že i když omylem kliknete na reklamu, neotevře se žádná další stránka.


Zakázat oblasti obrazovky

Ne všechny reklamy ve hrách jsou však stejné. Mohou například zabírat celou část obrazovky a po kliknutí na ně se otevře vyskakovací okno, které zablokuje naši hru a přehraje video nebo zobrazí jiný nežádoucí obrázek. Abyste netrpěli neodbytností těchto reklam, stačí pomocí průvodce přístupem deaktivovat určité části obrazovky. To provedeme tak, že třikrát stiskneme tlačítko Domů a poté v otevřeném rozhraní nakreslíme kruh kolem oblasti obrazovky, kterou chceme při hraní zakázat. Uložte nastavení a je hotovo. Pokud klikneme na reklamní plochu, neotevřou se nám žádná videa ani jiné stránky.