Jak se oblékat na design Pracovní pohovor

Můžete se považovat za svobodného uměleckého ducha, který se více zajímá o barvu obrazovky nebo plátna než o to, zda máte barevně sladěnou sukni a halenku. Možná jste se rozhodli na volné noze konkrétně z domova, protože chcete nosit pyžamo celý den při práci v cloudu. Avšak i pro práce související s vydáváním na ploše a grafickým designem vám bude lépe, když se zbavíte zbarvených halenek a domácích bot, když budete hledat interní nebo agenturní práci nebo klienty na volné noze.

Na pracovním pohovoru zřídka pokazíte dobré základní obchodní oblečení. To, jak formálně nebo neformálně jdete, závisí jak na tom, kde pohovorujete, tak na vaší vlastní úrovni pohodlí.

Pokud se cítíte uškrceni oblekem a kravatou nebo nemůžete chodit v podpatcích, ovlivní to vaše chování a může to vést k velmi nepříjemnému (a možná neúspěšnému) rozhovoru.

Štěstí pro vás, obleky a podpatky nejsou vaše jediné možnosti. Zde je několik tipů přizpůsobených návrhářům z různých zdrojů. Zahrnují konkrétní příklady, které vám pomohou sestavit perfektní oblečení pro rozhovor.


Oblékání za úspěch pro ženy a muže

Je zřejmé, že naše tipy na oblečení na pohovor se u mužů a žen mírně liší. Zde jsou naše doporučení:

Co by muži měli nosit

Oblek a kravata jsou považovány za nejformálnější obchodní oděv, ale je to vzácná práce v oblasti grafického designu, která vyžaduje tolik formality. V uvolněnějším podnikovém prostředí nechte kravatu doma. Pokud se ucházíte o designovou agenturu nebo jiné neformálnější pracoviště, džíny by mohly být vhodné, pokud jsou čisté a bez děr nebo slz.

Ať už se rozhodnete pro oblek, džíny nebo něco mezi tím, vaše oblečení by mělo být vždy čisté, bez skvrn, trhlin a chybějících knoflíků a dobře přiléhající.

Ariel Skelley / Getty Images

Pokud mají kalhoty poutka na opasek, noste opasek. Nezapomeňte na tmavé (odpovídající!) Ponožky na šaty a čisté, vyleštěné boty.

Žádné staré tenisky povoleny, bez ohledu na to, jak pohodlné, a rozhodně žádné sandály!

Košile se zapínáním na knoflíky je vždy dobrá. Tričko? Né moc dobré. I v extrémně neformálním prostředí odložte kuličkovou čepici a sluneční brýle, alespoň do doby, než budete najati. Pokud vezete kufřík, brašnu nebo kufřík na portfolio (prosím, žádné batohy), měl by být čistý a v dobrém stavu, ne celý poškrábaný a pokrytý nálepkami.

Učešte si vlasy, upravte vlasy na obličeji a udržujte nehty upravené. Nenamáčejte se po holení ani v Kolíně nad Rýnem.

  • „Nejste si jisti, jestli společnost, ve které pohovorujete, vyžaduje obchodní neformální nebo obchodní formální typ šatů? Najděte střední cestu s khaki sakem a koordinačními kalhotami.“ Interview Outfits for Men - Alison Doyle
  • „Pro agenturu jsou pěkné tmavé džíny spárované s košili a sako dokonalé. V džínách žádné trhání ani slzy! Natalie Gonzalez v rozhovoru s oděvy pro designéry: Co na sebe - John Luu, AIGA Houston
  • „Nikdy nenoste kravatu, pokud nemluvíš s korporací na pozici interního ředitele nebo na vyšší pozici, nebo pokud to není opravdu cool kravata a zbytek tvého vstávání křičí:„ Jsem kreativní. “ Lidé z agentury by podle mého názoru nikdy neměli nosit kravaty. “ Chris Hungate v rozhovoru pro designéry: Co se nosí - John Luu, AIGA Houston

Co by ženy měly nosit

Existuje tolik možností pro ženy. Nejformálnějším nebo nejkonzervativnějším vzhledem by byl jednobarevný oblek (odpovídající bunda a sukně), ale ženy se neomezují pouze na sukně nebo šaty. Obchodní neformální oblečení zahrnuje kalhoty a dokonce i pěkné džíny v některých obchodních prostředích. I když bunda není absolutně nutná, je nejlepší vyhnout se příliš velkému množství kůže, ať už z košile bez rukávů, krátkých sukní nebo halenek s nízkým výstřihem. Dávejte také pozor na halenky, které nechávají mezi knoflíky velké mezery.

Luis Alvarez / Getty Images

Ať už nosíte cokoli, mělo by být čisté, bez trhlin nebo slz, bez chybějících knoflíků nebo rozbitých zipů a dobře padnoucí. Spodní prádlo by nikdy nemělo být viditelné (žádné minisukně ani průhledné blůzy) a pozor na VPL (viditelná kalhotková linka). Pokud nosíte punčocháče, měly by být bez problémů a bez běhu.

V případě potřeby si vezměte čistý lak na nehty pro rychlou opravu kalhotek.

Příslušenství může vzhled rozbít nebo rozbít. Velké, visící náušnice nebo náramky s kouzly (číst: hlučný) jsou rušivé. Vyvarujte se nedbalých nebo nadměrných peněženek nebo kabelek. Váš případ z portfolia nemusí být každodenním doplňkem, ale během pohovoru se stane součástí vašeho oblečení. Mělo by to být také čisté a atraktivní se zajištěným obsahem.

Čisté nehty jsou nutností, ale lesk je volitelný. Mnoho odborníků nedoporučuje nosit parfémy a jiné vůně, i když trocha ústní vody pro svěží dech není špatný nápad.

  • „Jakmile máte dobré kalhoty, můžete je snadno obléknout nebo obléknout. Kalhoty můžete spárovat se zapínáním na knoflík nebo sako pro formální vzhled, nebo s svetrem pro neformální vzhled. " Interview Outfits for Women - Alison Doyle
  • „Pokud se jedná o tým korporátního designu nebo kreativních služeb, zaměřil bych se na obchodní oděv - sukni nebo kalhoty, pěkný top s bundou nebo sakem, hadici a konzervativní boty s uzavřenou špičkou. Pokud jde o uvolněnější prostředí jako agentura nebo designová firma, stále bych se držel obchodního oděvu, ale můžete se trochu zdrsnit výraznějšími potisky nebo doplňky. Bunda není nutná, ale s vrcholy bez rukávů buďte diskrétní. Můžete být také trochu kreativnější se zábavou boty také. Boty s otevřenou špičkou jsou obvykle v pořádku. “ Rozhovor pro designéry: Co se nosí - John Luu, AIGA Houston
  • „I když se pravděpodobně budete moci neformálně oblékat, pokud si zajistíte práci v oboru grafického designu, měli byste se na pohovor oblékat profesionálně. Můžete se vyhnout všemu, co vypadá příliš„ zapnuté “nebo korporátní, ale nechcete nosit něco příliš zábavného nebo funky, co by mohlo rušit. Jinými slovy, oblékat se stylově, ale ne příliš trendy; profesionální, ale s trochou osobnosti. “ Jennifer Davidson z stylebakery / sixated.com

"Ale já jsem kreativní!"

Ano, jste - a váš životopis a portfolio, stejně jako vaše prezentace během přijímacího pohovoru, by to měly ukázat. Pro setkání designérů na volné noze s potenciálními klienty může být přijatelné kreativnější oblečení, i když je klient poněkud konzervativní. Někteří klienti očekávají, že designéři a další kreativci budou trochu mimo zeď, a udělají při tom extrémní šaty. Svou kreativitu můžete ukázat také výběrem barev a přitom se držet základního, konzervativního obchodního vzhledu.

  • „Mohlo by tě to zlákat, abys řekl:‚ Ale počkej, vyjádřím svou osobnost svým oblečením. ' To je v pořádku, ale během pohovoru by vaše oblečení mělo ve skutečnosti učinit jediné prohlášení, že jste profesionální. Chcete, aby si vás pamatovali, ne vaše oblečení. Místo toho nechte svou osobnost projít tím, co říkáte a děláte. “ Rozhovor pro designéry: Co se nosí - John Luu, AIGA Houston
  • „Zjistil jsem, že když se oblékám do oblečení, které vyhovuje mé osobnosti, nakonec získávám více klientů, než když se oblékám do běžného obchodního oblečení. Možná je to proto, že jsem uvolněnější a jsem tak sebejistější; možná klienti hledají určitou úroveň kreativity, v níž najímají, a tak přeskočí chlapa, který se objevil v obleku. “ Co by měl nosit grafický designér? - osmdesát jeden design.

Sečteno a podtrženo pro úspěch rozhovoru

Na pohovor jděte s čistým, dobře padnoucím oblečením, které je relativně konzervativní, pokud jde o barvu a styl. Obchodní příležitost je dobrým výchozím bodem. Poté jej oblékněte nahoru nebo dolů v závislosti na podnikání / klientovi a vaší vlastní úrovni pohodlí.