Jak používat rychlé poznámky v systému Windows 10

Barevné lepicí poznámky jsou užitečným způsobem, jak si pamatovat důležité položky, a Windows mají k dispozici vlastní verzi poznámek na virtuální plochu. Naučte se, jak získat rychlé poznámky ve Windows 10 a jak používat aplikaci Rychlé poznámky pro Windows.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10.


Jak získat rychlé poznámky v systému Windows 10

Aplikace Sticky Notes je integrována do systému Windows 10, takže pro její stažení není třeba nic dělat. Pokud však byly Sticky Notes z počítače neúmyslně odstraněny, můžete si je stáhnout z Microsoft Store.

Sticky Notes můžete použít také ve Windows 7 nebo Windows Vista.

 1. Zadejte „lepkavý" do vyhledávacího pole Windows v levém dolním rohu obrazovky. Aplikace Sticky Notes by se měla objevit nalevo od výsledků vyhledávání.

 2. vybrat OTEVŘENO začít používat aplikaci. Otevře se okno Vítejte v poznámkách Sticky Notes.

  vybrat Pin na Start or Pin na hlavní panel aby byla aplikace snadno přístupná pro budoucí použití.

 3. vybrat Začínáme začít používat aplikaci Sticky Notes s účtem Microsoft, ke kterému jste přihlášeni. Případně vyberte Použijte jiný účet přihlásit se pomocí jiného účtu Microsoft a pokračovat.

  Přihlášením pomocí účtu Microsoft se vaše poznámky synchronizují s ostatními zařízeními, Outlookem a kdekoli jinde, kde se přihlásíte.

 4. Počkejte, až budete přihlášeni. Aplikace Sticky Note se otevře s novou poznámkou připravenou k použití.

Jak vytvořit nové rychlé poznámky v systému Windows 10

Když máte otevřenou aplikaci Sticky Notes, vyberte ikonu Více (+) v levém horním rohu okna Sticky Notes vytvořte novou poznámku.

Když se otevře nová poznámka, zadejte do těla poznámky požadované informace. Automaticky se uloží do aplikace, i když poznámku zavřete. Otevřete seznam poznámek a vyhledejte poznámku nebo vyhledejte klíčové slovo nebo frázi ve vyhledávacím poli.

Pokud aplikaci nemáte otevřenou, ale máte ji připnutou na hlavním panelu, klikněte pravým tlačítkem na aplikaci na hlavním panelu a vyberte Nová poznámka.


Jak formátovat rychlé poznámky

Upravte text, změňte vzhled rychlé poznámky nebo v případě potřeby přidejte obrázek do rychlé poznámky.

 1. Otevřete nový lístek s poznámkou a vyberte tři tečky menu v pravém horním rohu.

 2. Vyberte barvu, kterou chcete použít pro aktuální notu.

 3. Vyberte libovolný text, který chcete formátovat, a vyberte možnost formátování v dolní části okna poznámky. Možnosti zahrnují:

  • kolík
  • Kurzívní
  • Zdůraznit
  • Přeškrtnuté
  • Kulky

 4. Chcete-li do rychlé poznámky přidat obrázek, vyberte ikonu Přidat obrázek ikona v pravé dolní části poznámky, přejděte na obrázek v počítači a vyberte OTEVŘENO.

  Chcete-li odebrat obrázek z poznámky, klepněte na obrázek pravým tlačítkem a vyberte Odstranit obrázek, poté potvrďte, že chcete obrázek odstranit.

 5. Po dokončení poznámku a aplikaci zavřete.


Jak používat rychlé poznámky s Cortanou

Cortana je virtuální asistentka dostupná ve Windows 10. Povolením aplikace Insights v aplikaci Sticky Notes může Cortana naskenovat poznámky ve vašem seznamu a najít, co potřebujete, a hledat cokoli od dat a telefonních čísel po adresy a webové stránky. Cortana může tyto informace použít ke zjednodušení jednání s vašimi poznámkami nebo k vytváření připomenutí vaším jménem.

 1. Otevřete aplikaci Sticky Notes.

 2. Vybrat Nastavení ikona ozubeného kola v pravé horní části okna aplikace. V okně se otevře nastavení Rychlé poznámky.

 3. Přejděte dolů do sekce Obecné a poté přepněte Povolit statistiky na On.

 4. Vraťte se do primárního okna.

 5. Otevřete stávající poznámku nebo vytvořte novou poznámku, která obsahuje informace, které si Cortana vyzvedne, například adresu, čas, datum nebo dokonce slovo odkazující na čas nebo datum, například „zítra“. Tato slova a fráze se nyní jeví jako hypertextové odkazy.

 6. Vyberte slovo nebo frázi s hypertextovým odkazem a zobrazte navrhovanou akci od Cortany. Například an Přidat připomenutí Pokud vyberete čas a datum, zobrazí se výzva.

Leave a Comment