Jak používat gesta ve Windows 10


Microsoft do svého operačního systému zahrnul možnost přístupu k některým rychlým a skrytým funkcím jednoduše pomocí dotyků prstů

Operační systém Windows 10 od Microsoftu vylepšil gesta. Tedy rychlé doteky, které se používají pro skryté funkce. Systém pro zlepšení uživatelského prostředí, který byl představen již v systému Windows 8. Ne každý však ví, jak k této funkci ve Windows 10 přistupovat.

Gesta samozřejmě může používat každý, kdo má zařízení s touchpadem nebo dotykovou obrazovkou. Tuto funkci však nepodporují všechny touchpady notebooků. Abyste mohli používat gesta, musí mít notebook přesný touchpad. Abychom nemuseli hledat v různých informacích o zařízení, můžeme použít rychlou zkratku a zjistit, zda bude touchpad podporovat gesta. Přejdeme do Nastavení, pak do Zařízení a nakonec do Myš a touchpad. Pokud si pod pojmem touchpad přečteme slovo přesnost, můžeme tyto funkce začít používat.

Gesta v systému Windows 10

Hlavní gesta jsou nastavena ve výchozím nastavení a nelze je přizpůsobit. Některá z nich (zejména gesta třemi prsty) však lze naštěstí upravit podle gest, která děláme nejčastěji. Podobně jako na chytrém telefonu můžeme dokument na obrazovce přiblížit dotykem dvou prstů. Klepnutí na touchpad se rovná kliknutí a posunutí stránky dvěma prsty. Tažením tří prstů otevřete okno pro zobrazení různých otevřených aktivit. Klepnutím třemi prsty otevřete nabídku Start. Třemi prsty můžeme při pohybu doleva nebo doprava přecházet z jedné otevřené stránky na druhou.


Gesta nefungují?

Z nějakého důvodu se může stát, že i přes přítomnost přesného touchpadu gesta nefungují. Nebojte se, můžete to napravit aktualizací ovladačů touchpadu. Je také možné, že problém je opačný. To znamená, že jsme v průběhu času aktualizovali ovladače a poslední nainstalovaný ovladač není kompatibilní s gesty systému Windows 10. Žádný problém, stačí přejít na předchozí verzi a my problém vyřešíme.