Jak opravit chybový kód Netflix NW-2-5

Chybový kód Netflix NW-2-5 označuje problém se síťovým připojením, což znamená, že se vaše zařízení nemůže připojit ke službě Netflix. Znamená to, že vaše zařízení není připojeno k internetu, nebo mu něco brání v připojení k Netflixu. Jedná se o relativně běžný problém, se kterým vám Netflix příliš nepomůže.

Tento kód chyby může být způsoben problémem s vaším zařízením, domácí sítí nebo s připojením k internetu.

Když se objeví chybový kód Netflix NW-2-5, na obrazovce vašeho zařízení se obvykle objeví tato zpráva:

Netflix zaznamenal chybu. Zkuste to znovu za X sekund.
Kód: NW-2-5

Chybový kód NW-2-5 se může objevit na většině zařízení, která mají aplikaci Netflix, včetně herních konzolí, streamovacích zařízení, jako je Roku, přehrávače Blu-Ray nebo na inteligentních televizorech.

Tato příručka funguje pro všechna zařízení, která mohou streamovat Netflix. Pro uživatele Xbox a PlayStation jsou vyžadovány lehce odlišné kroky.

Alex Dos Diaz


Jak opravit chybový kód Netflix NW 2-5

Konkrétní kroky, které budete muset podniknout k opravě chybového kódu NW-2-5, se mohou mírně lišit v závislosti na zařízení, které používáte. Na některých zařízeních například nemůžete ověřit nebo změnit nastavení DNS.

Oprava chybového kódu Netflix NW-2-5:

 1. Zkuste na obrazovce stisknout možnost Zkusit znovu.

  Někdy je to to jediné, co musíte udělat, aby se Netflix vzpamatoval.

 2. Restartujte zařízení.Pokud je vaše zařízení v režimu spánku, budete se muset zařízení úplně vypnout a restartovat. V některých případech budete muset zařízení odpojit až na jednu minutu.
 3. Zkontrolujte, zda je vaše zařízení připojeno k internetu.Některá zařízení mají funkci, která za vás otestuje připojení k internetu. Pokud vaše zařízení žádnou takovou funkci nemá, zkuste streamovat video nebo zobrazit webovou stránku pomocí jiné aplikace než je aplikace Netflix.
 4. Ověřte, zda síť, ke které jste připojeni podporuje streamování.Jste připojeni ke sdílenému připojení v hotelu, v kavárně nebo na univerzitě? Pokud je to tak, správce sítě mohl zakázat přístup ke streamovacím službám. Pokud si nejste jisti, obraťte se na správce sítě.
 5. Restartujte domácí síť.Vypněte router, popřípadě i modem, pokud se jedná o dvě samostatná zařízení.
 6. Ověřte nastavení DNS.Některá zařízení umožňují zkontrolovat nastavení DNS. Pokud nemůžete zkontrolovat nastavení DNS ve vašem zařízení, budete muset tento krok přeskočit.
 7. Zkuste ethernetové připojení nebo vylepšete svůj Wi-Fi signál.Používání kabelového ethernetového připojení poskytuje nejlepší streamovací zážitek. Pokud to není možné, přemístěte zařízení a směrovač tak, abyste dosáhli co nejsilnějšího Wi-Fi signálu.
 8. Obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb.Pokud i po provedení těchto kroků se vám stále objevuje kód NW-2-5, může jít o problém s připojením k internetu u vašeho poskytovatele internetových služeb.

Někteří poskytovatelé internetových služeb nabízejí rodičovskou kontrolu. Možná budete muset deaktivovat rodičovskou kontrolu nebo změnit nastavení, abyste mohli používat Netflix.

Podporuje vaše síť streamování?

Některé sítě zakazují streamování, aby šetřily například šířku pásma. Pokud jste připojeni k internetu prostřednictvím univerzity, hotelu nebo jiné velké sítě, budete se muset obrátit na správce sítě a zjistit, zda je streamování zakázáno.

Pokud máte vlastní připojení k internetu s vlastním modemem a routerem, tento problém se vás netýká.


Jak zjistit, zda je vaše zařízení připojeno k internetu

Protože kód chyby NW-2-5 je chyba připojení, první věcí, kterou musíte vyloučit, je problém s připojením k internetu. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, se bude u jednotlivých zařízení lišit kvůli odlišné dostupnosti nástrojů pro řešení potíží.

Většina herních konzolí má možnost otestovat připojení k internetu. Pokud má vaše zařízení tento typ testu, spusťte jej. Pokud se ukáže, že nejste připojeni k internetu, ujistěte se, že je zařízení připojeno ke správné síti. Možná budete muset deaktivovat a znovu povolit připojení k internetu v zařízení, aby věci fungovaly tak jak mají.

Pokud vaše zařízení nemá možnost otestovat připojení k internetu, otevřete jinou aplikaci než je Netflix, která k fungování vyžaduje připojení k internetu. Pokud má tato aplikace přístup k internetu a jste připojeni, můžete přejít k dalšímu kroku.


Jak restartovat zařízení a domácí síť

V mnoha případech pouhé zapnutí a vypnutí zařízení tento problém vyřeší. To znamená, že budete muset zařízení úplně vypnout, odpojit od elektřiny, poté je znovu zapojit a znovu zapnout.

Některá zařízení mají režim spánku nebo nízké spotřeby, do kterého se přesunou, když stisknete tlačítko napájení nebo když jej vypnete pomocí nabídky na obrazovce. Proto je důležité se ujistit, že jste zařízení skutečně vypnuli a poté odpojili.

Restartování domácí sítě funguje stejně. Vypněte modem a router, odpojte je, znovu připojte a znovu zapněte. Ve většině případů je 10 až 20 sekund dostatečně dlouhá doba, než se zařízení znovu připojí. Možná je ale budete muset nechat odpojená po dobu až jedné minuty.

Po restartování zařízení a domácí sítě, se budete muset ujistit, že je zařízení připojeno ke správné síti.

Jak ověřit nastavení DNS

Některá zařízení umožňují ověřit nastavení DNS, což může být užitečné zejména při opravě kódu Netflix NW 2-5. Pokud to vaše zařízení nepodporuje, budete muset přejít k dalšímu kroku.

Tady je postup, jak ověřit vaše nastavení DNS na PlayStation 4 (nastavení pro PlayStation 3 se nachází v závorkách):

 1. Přejděte do Nastavení.

 2. Vyberte možnost Síť (Nastavení sítě na PS3).

 3. Zvolte Nastavení připojení k internetu (Nastavení připojení k Internetu, poté OK, poté Vlastní).

 4. Vyberte možnost Použijte Wi-Fi (bezdrátový) pokud jste připojeni bezdrátově, nebo použijte LAN kabel (Drátové připojení) pokud jste připojeni ethernetovým kabelem.

  Pokud jste připojeni přes Wi-Fi:

  • V části Použít Wi-Fi vyberte Vlastní (sekce WLAN, Zadejte ručně, poté klikněte vpravo na d-pad pro výběr Nastavení IP adresy)

  • Vyberte síť Wi-Fi.

  Pokud jste připojeni přes ethernet

  • Vyberte Vlastní (Auto detekce) pro provozní režim.

 5. Vyberte možnost Automatický pro nastavení adresy IP.

 6. Zvolte Nezadávat (Nezadávat) pro název hostitele DHCP.

 7. Vyberte možnost Automatický pro nastavení DNS.

 8. Vyberte možnost Automatický pro nastavení MTU.

 9. Vyberte možnost Nepoužívejte pro proxy server (poté umožnit pro UPnP, následně uložte nastavení pomocí tlačítka X)

 10. Vyberte možnost Vyzkoušejte připojení.

Zde je návod, jak ověřit nastavení DNS na konzole Xbox 360:

 1. Na ovladači stiskněte možnost Guide.

 2. Přejděte do Nastavení > Nastavení systému.

 3. Vyberte možnost Nastavení sítě.

 4. Vyhledejte síť a vyberte Nakonfigurujte síť.

 5. Zvolte Nastavení DNS > Automatický.

 6. Vypněte Xbox 360 a poté jej znovu zapněte.
 7. Zkontrolujte, zda Netflix funguje.

Zde je návod, jak ověřit vaše nastavení DNS na Xbox One:

 1. Stiskněte menu a vyberte Nastavení > Všechna nastavení.

 2. Zvolte Síť.

 3. Zvolte Nastavení sítě.

 4. Zvolte Pokročilé nastavení.

 5. Zvolte Nastavení DNS.

 6. Zvolte Automatický.

 7. Stiskněte tlačítko B.

 8. Zkontrolujte, zda Netflix funguje.

Zlepšení vašeho připojení k internetu

V některých případech pouhé vylepšení vašeho připojení k internetu opraví kód Netflix NW-2-5. Způsob, jak toho dosáhnout, je zajištění co nejsilnějšího připojení.

I když je možné streamovat video ze služeb jako je Netflix, tak přes špatný signál, přetíženou síť nebo kvůli velkému rušení z okolních sítí může mít za následek nekvalitní a nefunkční připojení. Nejjednodušším způsobem, jak tyto problémy úplně odstranit, je použití kabelového připojení.

Pokud je to možné, zkuste připojit streamovací zařízení k routeru fyzickým ethernetovým kabelem. Některá zařízení nemají ethernetový konektor, ale pro tato zařízení si obvykle můžete zakoupit adaptér USB-na-ethernet.

Dalším způsobem, jak vyloučit špatné připojení k internetu, je připojit zařízení přímo k modemu pomocí ethernetového kabelu a odpojit tak váš router. Nejedná se však o trvalou opravu, protože nebudete moci připojit další zařízení ani používat Wi-Fi, dokud router znovu nepřipojíte.

Pokud kód NW-2-5 zmizí, když je zařízení připojeno přímo k routeru, pak je problém v routeru nebo v síle Wi-Fi signálu. Zkuste směrovač a zařízení přemístit tak, aby byly co nejblíže, a také odstraňte co veškeré překážky.

Požádejte o pomoc svého poskytovatele internetových služeb

Pokud budete postupovat podle všech těchto kroků a stále se vám bude objevovat kód NW-2-5, zbývá vám pouze kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb. Můžete mít problém s hardwarem modemu, routeru nebo streamovacího zařízení. Nejpravděpodobnějším ale bude to, že máte problém s připojením k internetu.

V některých případech může být kód NW-2-5 dokonce způsoben problémy se samotným poskytovatelem internetových služeb. Tyto problémy jsou obvykle vyřešeny, když poskytovatel vyřeší problém se svým vybavením. Pokud chvíli počkáte a problém se záhadně vyřeší, pravděpodobně za to může váš poskytovatel internetových služeb.