Jak nainstalovat Wii Homebrew Channel

Pokud chcete hacknout nebo homebrewovat své Wii, nekupujte si soupravu. Všechny potřebné homebrew nástroje najdete zdarma na internetu.

Homebrew umožňuje hráčům instalovat do jejich Wiis software, jako jsou konzolové emulátory a přehrávače médií. Při tom existují rizika; Mohlo by to vést ke ztrátě záruky nebo dokonce k ohrožení konzoly.

Lifewire / Vin Ganapathy


Co je na Zemi Homebrew?

Homebrew odkazuje na schopnost spouštět software na Wii, který není licencován ani sankcionován společností Nintendo. Patří sem domácí hry, herní enginy, které umí spouštět staré počítačové hry, a aplikace homebrew, které dělají věci, jako je přehrávání DVD přes Wii nebo použití balanční desky jako měřítka. Můžete dokonce zálohovat nastavení Wii a ukládat hry na SD kartu, abyste je mohli obnovit v případě, že se vaše Wii pokazí. Tuto poslední techniku ​​lze také použít ke spuštění pirátských her, což je jeden z důvodů, proč se Nintendo stále snaží vymýtit homebrew aktualizacemi systému.

Software, který to všechno dělá, je zdarma, ačkoli někteří pochybní operátoři tyto bezplatné nástroje balí a prodávají. Nekupujte nic; jednoduše se vraťte k tutoriálu uvedenému v horní části stránky a udělejte to sami.

Než začnete

Nintendo nenavrhlo Wii tak, aby podporovalo domácí vaření. Neexistuje tedy žádná záruka, že používání softwaru homebrew nepoškodí vaše Wii. Jste zodpovědní za jakékoli problémy, které vzniknou při instalaci softwaru Wii homebrew. Postupujte na vlastní nebezpečí. Je také možné, že instalace softwaru homebrew může zrušit platnost vaší záruky.

Uvědomte si také, že aktualizace Nintendo na Wii mohou rozbít váš kanál Homebrew (nebo zdědit váš Wii), takže po instalaci Homebrew neaktualizujte systém Wii. Chcete-li zabránit tomu, aby Nintendo automaticky aktualizovalo váš systém, vypněte WiiConnect24. Chcete-li tak učinit, vyberte možnosti, Poté vyberte Nastavení Wii. WiiConnect24 najdete na straně 2. Zabraňte také pokusům nových her o aktualizaci systému.

Než budete pokračovat, přečtěte si WiiBrew FAQ.

Chcete-li nainstalovat software homebrew na Wii, budete potřebovat:

 • Konzole Wii
 • SD karta formátovaná pro FAT16 nebo FAT32
 • Počítač s přístupem na internet
 • Čtečka karet SD pro počítač

Připravte si SD kartu a zvolte způsob instalace

Než začnete, naformátujte kartu SD na FAT16. Poradenství od Yahoo! Odpovědi tvrdí, že Wii čte a zapisuje rychleji pomocí FAT16 než pomocí FAT32.

Pokud jste SD kartu používali dříve k instalaci softwaru homebrew, může se na kartě zobrazit soubor s názvem boot.dol. Pokud ano, odstraňte nebo přejmenujte jej. Podobně, pokud vidíte složku s názvem soukromý, odstranit nebo přejmenovat.

Pokud používáte novou kartu SD, podle pokynů ji naformátujte na počítači Mac nebo PC se systémem Windows.

Můžete buď zkopírovat aplikace homebrew na SD kartu, nebo počkat, než ověříte, že bylo vše správně nainstalováno. V tomto článku přejděte do části Instalace softwaru Homebrew, kde se dozvíte, jak nainstalovat aplikace Homebrew na kartu SD.

Metoda, kterou používáte k instalaci softwaru homebrew, se liší podle operačního systému konzoly Wii. Chcete-li zjistit, kterou verzi operačního systému Wii běží, přejděte na Možnosti Wii a zvolte Nastavení Wii. V pravém horním rohu se zobrazí číslo verze operačního systému. Pokud Wii běží verze 4.3, použijte metodu LetterBomb; pokud Wii běží na verzi 4.2 nebo starší, použijte metodu Bannerbomb.


Stáhněte si LetterBomb a poté jej zkopírujte na SD kartu

Pokud máte nový Wii, tento postup údajně nebude fungovat, dokud ve vaší Wii Message Board nebude alespoň jedna zpráva. Pokud je Wii nové a nemáte žádné zprávy, vytvořte poznámku na Wii. Chcete-li vytvořit poznámku, vyberte obálku uvnitř kruhu umístěného v pravém dolním rohu hlavní nabídky. V diskusní skupině Wii vyberte vytvořit zprávuvyberte memorandum, poté napište a zveřejněte poznámku.

Pokud je operační systém konzoly Wii verze 4.3, použijte metodu LetterBomb.

 1. Připojte čtečku karet SD k počítači.

 2. Otevřete prohlížeč a přejděte na domovskou stránku LetterBomb.

 3. Na stránce LetterBomb přejděte na Verze systémové nabídky, pak vyberte možnost, která odpovídá verzi operačního systému.

 4. v MAC Address sekce zadejte adresu Wii pro řízení přístupu k médiím (MAC). Pokud MAC adresu neznáte, můžete ji vyhledat následujícím způsobem:

  1. vybrat Možnosti Wii.
  2. vybrat Nastavení Wii.
  3. Na straně 2 z Nastavení Wiivyberte Internet.
  4. vybrat Informace o konzole.
 5. Ujistěte se, že Balíček instalačního programu HackMii pro mě je vybrána.

 6. V reCAPTCHA uveďte požadované informace.

 7. vybrat Odřízněte červený vodič or Odřízněte modrý vodič. Nezáleží na tom, kterou možnost vyberete; buď možnost stáhne soubor.

 8. Rozbalte soubor a poté jej zkopírujte na kartu SD.

Zahájení instalace Homebrew (metoda LetterBomb)

Na konzole Wii otevřete dvířka vedle slotu pro herní disk, abyste získali přístup ke slotu pro SD kartu. Vložte SD kartu tak, aby horní část karty směřovala ke slotu pro herní disk. Pokud karta jde jen částečně dovnitř, byla vložena dozadu nebo vzhůru nohama.

 1. Zapněte Wii.

 2. V hlavní nabídce vyberte obálku v kruhu v pravém dolním rohu obrazovky.

 3. Ve své nástěnce Wii vyhledejte speciální zprávu, která je označena červenou obálkou, která obsahuje komiksovou bombu.

 4. Tato zpráva může být ve včerejší poště. Vybrat šipka vlevo přejít na předchozí den. Podle pokynů LetterBomb by se zpráva mohla objevit také dnes nebo před dvěma dny.

 5. Vyberte obálku.

 6. Nainstalujte si kanál Homebrew (pokyny najdete níže v části Instalace kanálu Homebrew).

Zkopírujte potřebný software na SD kartu (metoda Bannerbomb)

Chcete-li kopírovat software, přejděte na Bannerbomb a postupujte podle pokynů. Pokyny pro Bannerbomb vám ukáží, jak stáhnout Bannerbomb, extrahovat jej a zkopírovat extrahovaný soubor na SD kartu.

Pokud je operační systém konzoly Wii verze 4.2 nebo starší, použijte metodu Bannerbomb.

Dále si stáhněte instalační program HackMii a poté jej rozbalte. kopírovat installer.elf do kořenového adresáře SD karty a přejmenujte jej boot.elf.

Stránka Bannerbomb nabízí několik alternativních verzí softwaru. Pokud vám hlavní verze nefunguje, zkuste postupně ostatní, dokud nenajdete verzi, která funguje na vašem Wii.

Nainstalujte Homebrew (metoda Bannerbomb)

Nyní jste připraveni nainstalovat homebrew. V tomto procesu zkopírujete soubor boot.dol / elf z SD karty a načtete jej.

 1. Zapněte Wii.

 2. vybrat Nabídka Wii, Poté vyberte Wii (kruh v levém dolním rohu).

 3. vybrat Správa dat.

 4. Vlevo nahoře vyberte ikonu kanály Karta.

 5. Vpravo nahoře vyberte ikonu SD Card Karta.

 6. Na konzole Wii otevřete dvířka vedle slotu pro herní disk, abyste získali přístup ke slotu pro SD kartu. Vložte SD kartu tak, aby horní část karty směřovala ke slotu pro herní disk. Pokud karta jde jen částečně dovnitř, je zpět nebo vzhůru nohama.

 7. Pokud budete vyzváni k načtení souboru boot.dol / elf, vyberte Ano.

Nainstalujte kanál Homebrew

Zobrazí se obrazovka načítání, následovaná černou obrazovkou s bílým textem, která vám řekne, abyste požadovali vrácení peněz, pokud jste za tento software zaplatili. Po několika sekundách vás instalační program vyzve k stisknutí 1 na ovladači Wii.

Team Twizers

Pečlivě si přečtěte pokyny na obrazovce.

Pomocí dálkového ovladače Wii proveďte následující kroky. Zvýrazněte položky na obrazovce a stiskněte A na dálkovém ovladači je vyberte.

 1. Zobrazí se obrazovka označující, zda lze položky homebrew nainstalovat. Pokud používáte metodu LetterBomb na starší Wii, vyberte instalaci BootMii jako boot2 nebo IOS. Soubor Readme, který je součástí aplikace LetterBomb, vysvětluje výhody a nevýhody těchto dvou možností. Novější konzoly Wii umožňují pouze metodu IOS.

 2. vybrat Pokračovat, Poté stiskněte tlačítko A.

 3. vybrat Nainstalujte kanál Homebrew, Poté stiskněte tlačítko A.

 4. Po zobrazení výzvy k instalaci kanálu vyberte pokračovat, Poté stiskněte tlačítko A.

  Na této obrazovce můžete také spustit instalační program BootMii. Pokud používáte metodu Bannerbomb, existuje možnost DVDx.

 5. Po dokončení instalace stiskněte A pokračovat.

 6. Když je software nainstalován, vyberte Výstup, Poté stiskněte tlačítko A.

Pokud používáte Bannerbomb, použijte stejný postup k instalaci DVDx, který používá Wii jako DVD přehrávač (pokud instalujete software pro přehrávání médií, jako je MPlayer CE). Najděte a nainstalujte DVDx pomocí prohlížeče Homebrew.

Po ukončení indikátor ukazuje, že se SD karta načítá. Po dokončení načítání se zobrazí kanál Homebrew. Pokud jste zkopírovali aplikace homebrew do složky aplikací na SD kartě, uvidíte je zde; jinak uvidíte obrazovku s plovoucími bublinami. lis domov na dálkovém ovladači a poté vyberte výstup přejdete do hlavní nabídky Wii. Kanál Homebrew se zobrazí jako jeden z vašich kanálů.

Nainstalujte si software Homebrew

Pokud máte nový Wii, tento postup údajně nebude fungovat, dokud nebudete mít ve své Wii Message Board alespoň jednu zprávu. Chcete-li vytvořit poznámku, vyberte obálku v kruhu (umístěnou v pravém dolním rohu hlavní nabídky). V diskusní skupině Wii vyberte vytvořit zprávuvyberte memorandum, poté napište a zveřejněte poznámku.

Pokud jsou ve vaší nástěnce Wii zprávy, vložte kartu SD do čtečky karet SD v počítači a vytvořte složku s názvem aplikace v kořenové složce karty.

Chcete-li stáhnout software, přejděte na wiibrew.org.

 1. Na wiibrew.org v navigačním podokně vyberte Aplikace. Poté vyberte aplikaci, abyste viděli popis softwaru a odkazy na jeho stažení, nebo navštivte web vývojáře.

 2. Vyberte odkaz vedle Ke stažení přes buď zahájíte stahování. Software bude v souboru .zip nebo .rar, takže budete potřebovat dekompresní software. Ve Windows použijte aplikaci, jako je IZArc.

 3. Extrahujte soubor do aplikace složku na SD kartě. Ujistěte se, že je nový soubor v samostatné podsložce. Například pokud nainstalujete SCUMMVM, extrahujte soubory do složky SCUMMVM uvnitř složky aplikací.

 4. Vložte na SD kartu tolik aplikací a her, kolik chcete (a které se do nich vejde).

 5. Vyjměte kartu ze čtečky karet SD a vložte ji do slotu pro kartu SD na konzoli Wii.

 6. V hlavní nabídce Wii vyberte Kanál Homebrew. Na obrazovce se zobrazí vše, co jste zkopírovali na SD kartu.

 7. Vyberte položku podle svého výběru a užívejte si.

A co Wii U Homebrew?

Nyní, když Wii bylo nahrazeno Wii U, můžete se divit, jestli pro ni existuje i homebrew. Zdá se, že existuje, i když možná máte Wii U, které je aktualizováno na verzi, kterou nelze v současné době hacknout.

Wii U obsahuje softwarovou architekturu původního Wii a tuto homebrew lze nainstalovat v herním režimu Wii.