Jak fungují tajné konverzace na Facebooku

Ať už plánujete překvapivou párty, potřebujete komunikovat o zdravotním stavu nebo sdílíte citlivé zprávy, tak rozhodně nechcete, aby si vaší konverzaci někdo přečetl. Jistě souhlasíte, že se jedná o stresující chvíli, když zjistíte, že jste email s citlivými informacemi poslali nesprávné osobě. Nikdo totiž netouží to po tom, aby se jeho zpráva dostala do špatných rukou. Naštěstí Facebook vytvořil způsob, jak posílat tajné konverzace prostřednictvím Messengeru. Tajná konverzace v Messengeru je šifrovaná, takže zprávy uvidíte pouze vy a váš příjemce. Přístup ke zprávě tedy nebude mít ani Facebook.

Zde je návod, jak zahájit tajnou konverzaci v Messengeru ze zařízení iOS nebo Android.

Tajné konverzace jsou k dispozici pouze v aplikaci Messenger na iOS a na Androidu.


Přepnout na tajné konverzace na Facebooku

Nejprve zkontrolujte, zda máte na Facebooku zapnutou možnost Tajné konverzace. Na zařízeních Android i iOS klepněte na profilový obrázek, přejděte dolů na Tajné konverzace a zapněte jej.

Zahajte tajnou konverzaci v systému Android

 1. Otevřete aplikaci Messenger.
 2. Z Rozhovory, Klepněte na ikona tužky v pravém horním rohu obrazovky.

 3. Posuňte ikonu zámku, která se nachází v pravém horním rohu obrazovky do uzamčené polohy.

 4. Vyberte, komu chcete zprávu poslat.
 5. Klepněte na ikonu hodin, chcete-li nastavit časový limit pro zprávu. V případě, že limit nepotřebujete, můžete pokračovat v psaní zprávy bez nastavení časovače.

  Je-li režim aktivován, tak se příjemci ve zprávě zobrazí časovač, který odpočítává čas zbývající do doby, než zpráva nadobro zmizí.

 6. Napište zprávu. Kliknutím na ikonu Šipky, zprávu odešlete.


Zahajte tajnou konverzaci v iOS

 1. Otevřete aplikaci Messenger.
 2. Klikněte na ikonu Nová zpráva, která se nachází v pravém horním rohu obrazovky.

 3. Vpravo nahoře klikněte na možnost Tajná.

 4. Vyberte ikonu kontaktu, kterému chcete poslat zprávu.

 5. Klepněte na ikonu hodin, chcete-li nastavit časový limit pro zprávu. V případě, že limit nepotřebujete, můžete pokračovat v psaní zprávy bez nastavení časovače.

  Je-li režim aktivován, tak se příjemci ve zprávě zobrazí časovač, který odpočítává čas zbývající do doby, než zpráva nadobro zmizí.

 6. Dokončete psaní a odešlete zprávu.

  Na zařízení příjemce se vaše zpráva zobrazí spíše černě než modře se slovy „Šifrováno z jednoho zařízení do druhého“.


Ověření tajných konverzací Facebooku

Všechny tajné konverzace Facebooku jsou šifrovány. Facebook vám také dává možnost ověřit šifrování porovnáním klíčů zařízení. Obě strany v konverzaci obdrží klíče zařízení, které můžete porovnat, abyste se ujistili, že se shodují.

Chcete-li zobrazit klíč zařízení konverzace v systému Android nebo iOS, otevřete tajnou konverzaci s daným člověkem, klikněte nahoře na jeho název a vyberte možnost Tvoje klíče. Nyní porovnejte klíč zařízení, který se zobrazí pod jménem vašeho přítele, s klíčem na jeho zařízení a ujistěte se, že se shodují. Klíče zařízení můžete porovnat osobně nebo prostřednictvím snímku obrazovky.

I když jsou tajné konverzace na Facebooku šifrované, druhá osoba je může i nadále sdílet s ostatními lidmi pomocí sdílení telefonu nebo pořízením snímku vaší konverzace.

Získejte přístup k tajným konverzacím na více zařízeních

Tajné konverzace jsou přístupné pouze na zařízení, ve kterém byla konverzace vytvořena. Můžete posílat tajné konverzace z jiného zařízení, ale neuvidíte žádné předchozí zprávy.

Chcete-li přidat nové zařízení, přihlaste se na něm do aplikace Messenger. Když se přihlásíte k novému zařízení, neuvidíte zprávy z předchozích tajných konverzací. V minulých tajných konverzacích obdržíte oznámení, které vás a druhého účastníka informuje o tom, že používáte nové zařízení. Po přidání zařízení uvidíte nové zprávy v tajných konverzacích na všech aktivních zařízeních.

Smazat tajné konverzace Facebooku

Ve svých zařízeních můžete smazat vaše tajné konverzace na Facebooku. Na zařízení příjemce se však tajné konverzace nesmažou.

Smazat tajné konverzace Facebooku v systému Android

 1. Otevřete Messenger a klepněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu.

 2. Přejděte dolů a klepněte na tlačítko Tajné konverzace.

 3. Zvolte možnost Smazat všechny tajné konverzace.

 4. Klikněte na tlačítko Vymazat.

Smazat tajné konverzace Facebooku v systému iOS

 1. Chatu, klikněte na profilový obrázek, který se nachází v levém horním rohu.

 2. Přejděte dolů a klikněte na tlačítko Tajné konverzace.

 3. Zvolte možnost Smazat tajné konverzace.

 4. Potvrďte tlačítkem Odstranit.

Tajné konverzace na Facebooku mohou zahrnovat obrázky, videa a hlasové záznamy. Nepodporují skupinové konverzace ani hlasové zprávy a videohovory. Tajné konverzace nejdou využít pro odesílání plateb.