Google pozastavuje vývoj svého auta bez řidiče


Gigant z Mountain View po mnoha letech snažení vzdává výrobu vlastního samořiditelného auta a hledá pevná partnerství

Google - podle informací The Information - přehodnocuje své plány na vývoj auta bez řidiče. Této myšlenky se úplně nevzdala, ale dává přednost spolupráci s několika "konvenčnějšími" automobilkami, aby mohla první modely uvést na trh do konce příštího roku.

Volba padla na Fiat Chrysler, který pro Google vyrábí nový prototyp bezpilotního vozidla na bázi minivanu Pacifica. Pokud budou testy úspěšné, bude tento vůz využíván pro případnou komerční dopravu. Obě společnosti již podepsaly dohodu o partnerství, na jejímž základě budou od května společně vyvíjet minivany. Jedná se víceméně o stejnou strategii, kterou před několika měsíci oznámila společnost Apple, když odložila svůj projekt Titan na výrobu elektromobilu bez řidiče a raději se soustředila pouze na technologii a samotný vývoj přenechala společnostem z oboru.

Někteří lidé se domnívali

Za tímto rozhodnutím prý stojí generální ředitel Larry Page a jeho finanční ředitelka Ruth Porat. Po letech investic si uvědomili, že vyrobit auto bez řidiče vlastními silami je nemožné. Tuto volbu nesdílejí všichni, kdo se podílejí na projektu Google X - známém jako "Chauffeur" - jehož členem je i druhý spoluzakladatel společnosti Google Sergey Brin. Společnost Mountain View zatím nevydala oficiální prohlášení o budoucnosti projektu, které se očekává během několika dní.

.