Galaxy Note 8, Samsung omylem představil phablet?


Jihokorejská společnost zveřejnila tweet propagující procesor Exynos 8895 a text doprovodila fotografií záhadného zařízení. Je to Note 8?

Jak se blíží dny jeho představení, které se podle mnohých uskuteční koncem srpna z New Yorku, je Galaxy Note 8 stále častěji předmětem fám. Nejnovější zpráva však pochází přímo od Samsungu, který možná nechtěně odhalil nový phablet.

Vše začíná tweetem, který jihokorejská společnost zveřejnila na "Samsung Exynos", oficiálním profilu věnovaném jejím procesorům. Text, který odkazuje na Exynos 8895, systémový čip na palubě Galaxy S8, doprovází obrázek neznámého zařízení. Že se nejedná o nejnovější špičku, je jisté. Záhadné zařízení totiž nemá na pravé straně tlačítko napájení, které je na modelu S8 přítomno. Obrázek nezůstal bez povšimnutí a během několika okamžiků vzbudil zvědavost, a dokonce i představivost sítě. Mnozí se domnívají, že se jedná o Galaxy Note 8, který byl omylem zobrazen jako náhled.

Dvojitý fotoaparát

V tuto chvíli však nic nenasvědčuje tomu, že by na omylem zveřejněném snímku byl skutečně očekávaný phablet společnosti Samsung. Do oficiálního představení zbývá už jen několik týdnů, a tak se objevují další a další podrobnosti o technických specifikacích Galaxy Note 8. Přístroj bude totiž jako první v dlouhé historii jihokorejské společnosti osazen duálním snímačem fotoaparátu, který bude mít, pokud nedojde k překvapení, 12 megapixelů s optickým stabilizátorem.


Velmi velký displej

V závislosti na cílovém trhu bude v přístroji integrován buď Exynos 8895, nebo Snapdragon 835, jeden z nejnovějších SoC od Qualcommu, který je již na palubě Galaxy S8. Bude mít 6 GB RAM (o dva více než S8) a především 6,3palcový Super AMOLED displej, který bude mít oproti smartphonu představenému před několika měsíci větší poměr obrazovky k tělu.


Datum vydání a cena

Fablet, který bude podle zvěstí představen 26. srpna, bude také obsahovat známý stylus S Pen, který je velmi užitečný při manipulaci s velkým displejem. V novince jsou uvedeny také podrobnosti o ceně. Galaxy Note 8 se na trhu objeví za cenu kolem 1000 dolarů. Bude to tak, jak ukazuje Samsung na Twitteru? Uvidíme.