Facebook odstraňuje šedá zaškrtnutí ze stránek: co se stane


Facebook se rozhodl odstranit šedá zaškrtnutí ze stránek. Toto rozhodnutí bude mít důležité důsledky pro uživatele i správce

V posledních hodinách se objevuje zpráva, která znepokojuje mnoho správců sociálních sítí: od 28. října začne Facebook oficiálně odstraňovat šedá zaškrtnutí ze stránek. Společnost rozesílá upozornění různým správcům, kteří již hledají alternativní způsoby ověřování svých stránek.

Sociální síť zavedla již před lety odznaky nebo odznáčky s cílem pomoci uživatelům rozpoznat ověřené stránky a profily influencerů a dalších osobností na sociální síti. Odznaky mohou být ve dvou barvách: modré nebo šedé. První z nich se používá u stránky nebo profilu, a proto se používá pro veřejné osoby, ale také pro značky. Šedý odznak byl naopak vytvořen v roce 2015 a dosud se používal k ověřování stránek menších společností, organizací a podniků. Změna se tedy týká pouze některých správců, nikoli všech.

Šedé odznaky na Facebooku zmizí: tady je důvod

Mluvčí společnosti vysvětlil důvod rozhodnutí: uživatelé nedokážou rozlišit mezi dvěma typy odznaků, a proto je pro ně obtížné rozpoznat ověřené stránky na Facebooku, zejména stránky firem a organizací se šedým odznakem.

Proto bylo rozhodnuto pozastavit používání šedých odznaků. Správci stránek proto budou muset vymyslet nové způsoby ověřování firemních účtů. Platforma doporučuje pravidelně publikovat obsah a vyplňovat všechna požadovaná pole, abyste v očích uživatelů působili důvěryhodněji a profesionálněji a sociální síť vaši stránku odměnila viditelností. Pokud však máte stránku s šedým odznakem, musíte podniknout kroky k získání oficiálního uznání.

Pro získání odznaku je třeba zaslat žádost týmu Facebooku, který rozhodne, zda vaše stránka splňuje všechny požadavky pro ověření.


Šedé odznaky z Facebooku mizí: můžete si zažádat o modrý odznak?

Ti, kterým ze stránky mizí šedý odznak, mohou zkusit zažádat o modrý. Toto uznání se uděluje lidem, mediálním organizacím a značkám. Mohou ji získat pouze stránky, které splňují určité požadavky. Účet musí například obsahovat všechny informace, musí být v souladu s pravidly kanálu a musí mít velkou sledovanost.

Ti, kteří mají modrý odznak, mají také několik výhod. Mohou například využívat exkluzivní aplikace, jako je Mention, k natáčení živých videí. Kromě toho je odznak jistotou, kterou můžete ukázat svému publiku, protože odstraňuje jakékoli pochybnosti o skutečné identitě účtu. Nezbývá než sledovat, kolik stránek dokáže nahradit šedý odznak modrým nebo přijít s jinými způsoby, jak neztratit důvěryhodnost v očích uživatelů.