Disney, nová služba pro streamování videa, která vyzve Netflix


Po spuštění služby Disney+ před několika měsíci nyní přichází Star: nová služba pro streamování videa, která vyzve Netflix

Disney se chystá otevřeně vyzvat Netflix na trhu streamování videa a po spuštění služby Disney+ je nyní připravena spustit službu Star. Společnost byla zakoupena společně s Foxem a nabízí službu pro streamování filmů a seriálů na mezinárodní úrovni.

Společnost již disponuje službou Disney +, která nabízí obsah z filmů Star Wars, Marvel a Pixar, a streamovacími platformami ESPN Plus a Hulu, které rovněž nabízejí různý obsah. Star se tak stává další streamovací platformou společnosti Disney, jak oznámil generální ředitel Bob Chapek, s ještě odlišnou nabídkou zaměřenou na jinou cílovou skupinu. Platforma, která se objeví v roce 2021, nabídne také obsah dalších značek, jako je jeden z historických amerických televizních kanálů ABC, FX, Freeform a rozsáhlý katalog filmů, které jsou k dispozici od společností Serchlight i 20th Century Fox.

Star, nová streamovací služba od společnosti Disney

Rozhodnutí spustit novou streamovací službu přišlo po úspěchu služby Disney+, která celosvětově zaznamenala 60 milionů uživatelů. Stejná strategie, jak Chapek zdůraznil v rozhovoru, se bude opakovat i u značky Star, kterou získala společnost Disney a která je známá především v Asii. Cílem by mohlo být rozšíření nabídky nové služby streamování videa také do Evropy, ale v tuto chvíli neexistuje žádné potvrzení ani oficiální oznámení v tomto ohledu.


Star nebo Hulu, pochybnosti o Evropě

Zatímco Disney+ s velkým úspěchem dorazil do Itálie, platforma Hulu, která poskytuje obsah vyhrazený pro dospělé, zůstala ve Spojených státech. Předchozí generální ředitel společnosti Disney Bob Iger uvažoval o mezinárodním spuštění Hulu, ale nový generální ředitel Chapek se drží zpátky. Existuje proto podezření, že Star by mohl být spuštěn i v Evropě a Asii jako alternativa k Hulu. Zatím se jedná pouze o spekulace a podezření, ale pokud společnost Disney prohlásila, že je připravena spustit službu již v roce 2021, nebudeme muset na informace o její nabídce a nákladech dlouho čekat.