Co je to platba za jablko?

Apple Pay je mobilní platební služba a aplikace pro digitální peněženku, která využívá technologii Near Field Communication (NFC) k zahájení bezpečných platebních transakcí mezi bezkontaktními platebními terminály a zařízeními Apple iOS, jako jsou iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.

Společnost Apple oznámila Apple Pay 12. září spolu s iPhone 6 a Apple Watch, ale tato služba bude zákazníkům k dispozici až v říjnu. Po vydání se očekává, že Apple Pay bude fungovat s většinou hlavních kreditních karet, včetně Visa, Mastercard a American Express, a bude přijímána na více než 220,000 XNUMX místech.


Jak používat Apple Pay

Majitelé zařízení Apple, která podporují Apple Pay, mohou službu využívat tak, že do svého zařízení nejdříve přidají jednu nebo více kreditních nebo debetních karet. Zařízení může pomocí své kamery iSight zachytit informace o kartě a přidat ji do aplikace Passbook, nebo lze informace o kartě zadat ručně.

Apple Pay lze poté použít přidržením zařízení v blízkosti bezkontaktního transakčního procesoru POS (místo prodeje) při umístění prstu uživatele na Touch ID, což zabrání neoprávněnému použití iPhone jinými osobami k nákupu zboží nebo služeb.

Funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů v Apple Pay

Apple Pay využívá k zabezpečení transakcí řadu bezpečnostních technologií. Místo toho, aby bylo číslo kreditní nebo debetní karty přenášeno nebo uloženo na jakýchkoli vzdálených serverech, je přiřazeno jedinečné číslo účtu zařízení, šifrováno a bezpečně uloženo ve vyhrazeném čipu v zařízení známém jako zabezpečený prvek.

Toto číslo účtu zařízení se přenáší spolu s dynamickým bezpečnostním kódem specifickým pro transakci při zpracování platby, takže skutečné informace o kartě se nikdy nepřenesou do obchodníka nebo služby zpracování karet.

Apple Pay zajišťuje také soukromí tím, že do Vkladní knížky ukládá pouze informace o nedávném nákupu. Skutečné podrobnosti transakcí nejsou podle Apple uloženy na serverech Apple, v cloudu ani nikde jinde.