Co je hexadit?

Hexadite je vývojář pokročilého bezpečnostního softwaru, který využívá umělou inteligenci a strojové učení k detekci a prevenci potenciálních škod způsobených bezpečnostními hrozbami.

Hexadite funguje tak, že nejprve přijímá bezpečnostní upozornění od jiných bezpečnostních řešení a dodavatelů. Poté tyto výstrahy analyzuje pomocí dříve nahromaděných hexaditických dat a formuluje tak potenciál malwaru a dalších kybernetických útoků. U kybernetických útoků na vysoké úrovni může Hexadite tyto události samostatně ukončit a buď zabránit nebo omezit způsobenou škodu.


Hexadite získaný společností Microsoft v roce 2017

V červnu 2017 se společnost Microsoft rozhodla získat Hexadite za účelem integrace technologie společnosti AIRS (Automated Incident Response System) do stávajícího podnikového bezpečnostního softwaru Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP).

WDATP je cloudová sada zabezpečení pro použití v podnicích a akvizicí Hexadite chtěla společnost Microsoft zvýšit účinnost sady pomocí technologie Hexadite a zatraktivnit WDATP pro potenciální podnikové zákazníky.

Společnost Microsoft považuje přidání technologie Hexadite ve WDATP za způsob další automatizace komplexního procesu ochrany zabezpečení pro podniky, které často nemají plné zdroje nebo odborné znalosti pro detekci, vyšetřování a nápravu pokročilých kybernetických útoků.