VCard

VCard neboli virtuální karta je typ souboru, který funguje jako elektronická vizitka. Obsahují identifikační informace o osobě, například jméno, datum narození, společnost a pracovní pozici, a také kontaktní informace, jako je telefonní číslo, e-mailová adresa, adresa URL firmy, poštovní adresa a profily sociálních médií. vCards mohou také obsahovat média, jako jsou fotografie, zvukové klipy a videa.

vCards se staly synonymem pro soubory formátu Virtual Card Format (VCF) od jejich vzniku v roce 1996. Ačkoli zpočátku nebyly všeobecně podporovány, konsorcium Internet Mail Consortium vyvinulo a propagovalo vCards, aby se staly nedílnou součástí online komunikace. Ukládají se převážně jako záznamy v seznamu kontaktů zařízení a někdy se odesílají jako e-mailové přílohy, textové zprávy nebo QR kódy.


Vytvoření vCard

Kdykoli se vytvoří záznam kontaktu v mobilním zařízení iOS, Windows nebo Android, uloží se tento záznam jako přípona souboru .vcf, a proto se považuje za vCard. Stejně tak počítačové operační systémy jako macOS, Windows a Linux podporují formáty vCard pro ukládání cenných informací o osobě, s níž uživatel často komunikuje. Několik platforem, jako je Microsoft Outlook a Gmail, je také schopno importovat soubor vCard a přeložit nezpracovaná data do čitelnějšího a uživatelsky přívětivějšího formátu.

Příklady vizitek vCard

Chcete-li použít příklad, soubor vCard pro Walta Disneye může vypadat asi takto:

BEGIN: VCARD

VERZE: 4.0

PRODID: - // BBros.us LLC // bvCard.com // EN

N: Disney; Walter; E ;;

FN: Walter E Disney

EMAIL: [email protected]

ORG: Společnost Walta Disneye

TEL: 123-123-1234

TEL; typ = FAX: 123-123-1234

URL; type = pref: https: //www.disney.com/

ADR :; PO Box 10,000 32830 ;; Buena Vista; FL; XNUMX; USA

URL: https: //www.linkedin.com/in/wdisney

URL: https: //www.facebook.com/walt-disney

KONEC: VCARD


Leave a Comment