Marketingová kampaň

Marketingová kampaň je strategický plán pro dosažení cíle společnosti nebo organizace, včetně reklamy na různých kanálech, interakce se zákazníky za účelem rozeznání jejich potřeb a vytvoření konkrétního a hmatatelného konečného cíle. Marketingová kampaň je obvykle zaměřena na jeden konkrétní cíl, obchodní podnik nebo produkt: generování určitého počtu nových potenciálních zákazníků, zavedení nové oděvní linie nebo prodej nového zařízení.

Platformy marketingových kampaní mohou zahrnovat mimo jiné:

  • Webové stránky
  • sociální média
  • Email
  • Billboardy
  • Transparenty a další digitální reklamy
  • Letáky

Osvědčené postupy pro plánování marketingové kampaně

Nejlepší kampaně mají jeden konkrétní cíl a měřitelné kroky k jeho dosažení. K plánování a provedení efektivní marketingové kampaně musí podniky:

Buďte si velmi vědomi o tom, kdo jsou jejich publikum a zákazníci a co chtějí. To může zahrnovat čas věnovaný poslechu na sociálních médiích, sbírání průzkumů nebo další průzkum.

Vytvořte konkrétní cíl pro jejich projekt nebo produkt se stanovenými počty peněz, dosaženými zákazníky, generovanými potenciálními zákazníky a časovým obdobím. Měřitelné cíle umožňují společnosti lépe plánovat a přesně vidět, jak selhaly nebo uspěly na konci kampaně.

Vytvořte efektivní výzvu k akci. CTA by měla být interaktivní, konkrétní a jednoduchá: co přesně chce podnik od zákazníka udělat a jak může snadno reagovat?

Sledujte úspěch v celé kampani. Plní týmy během procesu své cíle? Získávají příspěvky na sociálních médiích zájem a konverzaci? Zobrazují obchodní analýzy dobré sazby, nebo existují místa, která je třeba zlepšit? Ty lze měřit pomocí:

  • Platformy pro webovou analýzu, jako je Google Analytics
  • Míra prokliku
  • Konverze
  • Opt-iny

Platformy a software pro marketingové kampaně

Software pro automatizaci marketingu umožňuje podnikům zefektivnit marketingové procesy a lépe komplexně vizualizovat kroky jejich kampaní. Pokud se software postará o určité procesy, získá to podnik, aby se soustředil na jiné části kampaně.

Platformy e-mailového marketingu pomáhají podnikům cílit na zákazníky s vlastním obsahem na základě předchozích relací, nákupů a zobrazení stránky.

Software pro správu vztahů se zákazníky pomáhá podnikům budovat vztahy se zákazníky, spravovat potenciální zákazníky, analyzovat chování zákazníků a celkově porozumět všem aspektům zákaznického marketingu. Jedná se o skvělý nástroj pro učení, co by zákazníci mohli chtít, a odpovídající plánování marketingové kampaně.