Domů : Přípony souborů : Format .xpi

.xpi soubor

Typ souboru :Cross-platform Installer Package

Vývojář Mozilla
Kategorie Plugin Files
Formát Zip

Co je to soubor XPI?

Soubor XPI je komprimovaný instalační archiv používaný různými aplikacemi Mozilla, včetně aplikací Firefox, Thunderbird a SeaMonkey. Obsahuje software, jako je plugin, rozšíření nebo téma webového prohlížeče. Soubory XPI také obsahují soubor install.js nebo install.rdf, který ukládá pokyny k instalaci.

Více informací

Některé verze Firefoxu umožňují instalovat soubory XPI jednoduchým přetažením souboru do otevřeného okna webového prohlížeče. Software Mozilla používá komponentu nazvanou XPInstall (která obsahuje instalační skript Mozilla) k instalaci balíčků XPI.

Pokud přetažení souboru XPI nefunguje, můžete soubor nainstalovat ve Firefoxu podle pokynů. níže:

Zde jsou uvedeny pokyny pro instalaci souboru XPI v aplikaci Thunderbird:

Protože soubor XPI je komprimován pomocí protokolu Zip, můžete jej ručně extrahovat přejmenováním souboru .xpi rozšíření na .zip pak extrahování obsahu pomocí nástroje komprese Zip, jako je například Corel WinZip, 7-Zip nebo Apple Archive Utility. Nejpravděpodobněji najdete soubor .JAR , který se obvykle používá pro instalaci softwaru, a soubor install.js nebo install.rdf.

Programy, které otevírají XPI soubory
Windows
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey
Linux
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey
Macintosh
Mozilla Firefox
Mozilla Thunderbird
Mozilla SeaMonkey

O XPI souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xpi a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Cross-platform Installer Package, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Jako dlouholetý uživatel Firefoxu jsem si vždy přál vyvinout vlastní webový prohlížeč. Vím, že to vyžaduje dlouhý tým a spoustu času a peněz. Na tvém příspěvku jsem našel informace o souborech .xpi. Nevěděl jsem, že existuje nějaký formát souborů, který má na starosti právě obsah softwaru. Tipoval bych, že zásuvné moduly a rozšíření přicházejí jinak. Je zajímavé zjistit, že jejich návody přicházejí s jinou příponou souboru. Proč tomu tak je? Díky za informaci, že je Firefox umí otevřít pouhým přetažením do okna. To tedy zní velmi jednoduše! Zkusím také Thunderbird, vypadá zajímavě. Skvělý článek a jsem si jistý, že spousta lidí bude stejně vděčná jako já! Děkuji!