Domů : Přípony souborů : Format .xlsb

.xlsb soubor

Typ souboru :Excel Binary Spreadsheet

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory tabulkového procesoru
Formát Binary

Co je to soubor XLSB?

Soubor XLSB je soubor tabulkového procesoru vytvořený v aplikaci Microsoft Excel, který se používá k vytváření a úpravám tabulek. Obsahuje tabulku buněk uspořádaných mřížkou řádků a sloupců, stejně jako grafy, makra a formátování. Soubory XLSB se ukládají v binárním formátu.

Více informací

Soubor XLSB otevřený v aplikaci Microsoft Excel 2016

Soubory XLSB se liší od standardních tabulek formátu Open XML ( .XLSX ), protože ukládají pomocí binárního formátu (BIFF12). S největší pravděpodobností uvidíte a používáte soubor XLSX častěji, protože je komprimován, aby šetřil místo a je snazší je sdílet s ostatními uživateli. Soubory XLSB nejsou komprimovány, takže jsou větší než soubory XLSX. Soubory XLSB však mohou fungovat efektivněji v aplikaci Excel, protože jsou uloženy ve větším binárním formátu.

Poznámka: Soubory XLSB mohou být otevřeny v aplikaci Excel 2007 nebo novější nebo v dřívějších verzích aplikace Excel s podporou Open XML .

Programy, které otevírají XLSB soubory
Windows
Microsoft Works
Ability Office
Microsoft Excel
Microsoft Access
IMSI TurboPDF
Macintosh
Microsoft Excel for Mac
Apache Open Office

O XLSB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xlsb a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Excel Binary Spreadsheet, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Nedávno mi kolega poslal tabulku jako soubor .xlsb místo obvyklého .xlsx a zajímalo mě, jaký je v tom rozdíl. Děkuji za bližší vysvětlení formátu a jeho odlišností od běžných tabulkových procesorů. Přijde mi docela užitečné, že tyto soubory mohou na mém počítači fungovat lépe a chápu jejich nevýhodu. Pokusím se některé své soubory náročné na výpočetní výkon změnit na tento formát a vyzkoušet ho. Zatím, i když byl soubor zaslaný mým spolupracovníkem těžší, jsem ho dokázal otevřít pomocí Excelu bez námahy. Děkuji vám za všechno.