Domů : Přípony souborů : Format .wpd

.wpd soubor

Typ souboru 1:WordPerfect Document

Vývojář Corel
Kategorie Textové soubory
Formát Binary

Co je to soubor WPD?

Soubor WPD je textový dokument vytvořený pomocí aplikace Corel WordPerfect, oblíbeného textového procesoru. Může obsahovat formátovaný text, tabulky, nakreslené objekty a obrázky. Soubory WPD jsou uloženy v proprietárním formátu Corel, ale mohou být exportovány do jiných formátů z aplikace WordPerfect.

Více informací

Soubor WPD otevřený v aplikaci Corel WordPerfect Office X8

Společnost Corel ukončila v roce 1997 verze systému DOS a Macintosh aplikace WordPerfect. vyvíjí verzi Windows a zahrnuje ji jako primární aplikaci v sadě WordPerfect Office.

Soubory WPD jsou primárně používány uživateli WordPerfect, ale mohou být stále otevřeny pomocí jiných textových procesorů.  Aplikace Microsoft Word může otevřít většinu verzí souborů WPD, zatímco soubory LibreOffice Writer a NeoOffice také podporují soubory WPD.

Programy, které otevírají WPD soubory
Windows
AbiSource AbiWord
Nuance OmniPage
ACD Systems Canvas
CorelDRAW
Microsoft Word
HotDocs
Corel WordPerfect
IMSI TurboPDF
Nuance PDF Converter Professional
NCH Doxillion
Linux
AbiSource AbiWord
Macintosh
Nuance OmniPage Pro X
Windows Document Viewer Pro

Typ souboru 2:602Text Word Processing Document

Vývojář Software602
Kategorie Textové soubory
Formát N/A

.WPD druhá možnost

Textový dokument vytvořený pomocí programu 602Text, staršího textového editoru pro Windows, který je součástí 602PC SUITE; obsahuje formátovaný text a informace o rozložení stránky; uloženy ve formátu, který je kompatibilní s aplikací Microsoft Word.

Více informací

POZNÁMKA: Poslední verze 602Text byla vydána v roce 2001. Předchozí uživatelé jsou vyzváni k přechodu na Kingsoft Office, který obsahuje podobný program s názvem "Kingsoft Writer".

Programy, které otevírají WPD soubory
Windows
Software602 602Text

Typ souboru 3:ACT! 2 Word Processing Document

Vývojář The Sage Group
Kategorie Textové soubory
Formát N/A

.WPD třetí možnost

Formát textového dokumentu používaný ve verzi 2 ACT! software pro správu kontaktů.

Více informací

POZNÁMKA: Sage ACT! se stal zákonem Swiftpage! v roce 2013.

Programy, které otevírají WPD soubory
Windows
Swiftpage Act!

O WPD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .wpd a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru ACT! 2 Word Processing Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj. Doufám, že máte krásný den, Chtěl jsem poděkovat za vysvětlení přípony souboru .wpd. Pracuji s nimi poprvé a nechtěl jsem si zkazit práci. Naštěstí všechny kroky, jak je uložit, co mohou obsahovat a s jakým programem pracovat, byly zde. Přečetl jsem si informace o Type 1, protože jsem novým uživatelem Corelu WordPerfect 2020. Mnoho lidí ho tam doporučovalo a já jsem chtěl nastoupit do tohoto vlaku. Nabízí totiž některé další vlastnosti a návrhy, které pomáhají rozvíjet jedinečné projekty. Líbilo se mi, že má možnost exportovat soubory do běžného formátu DOCX. To je skvělý zážitek! Díky.