Domů : Přípony souborů : Format .webp

.webp soubor

Typ souboru :WebP Image

Vývojář Google
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor WEBP?

Soubor WEBP je obrázek uložený ve formátu WebP (vyslovován jako "Weppy") rastrový obrázek vyvinutý společností Google pro webovou grafiku. Je navržen tak, aby snížil velikost obrazového souboru oproti standardní kompresi JPEG při zachování stejné nebo podobné kvality. WEBP soubory umožňují rychlejší stahování obrázků.

Více informací

Soubor WEBP otevřený v prohlížeči Google Chrome 60

Soubory WEBP se obvykle nacházejí, když uživatel stáhne obrázek z webového prohlížeče přetažením a přetažení obrázku na plochu nebo klepnutí pravým tlačítkem myši na obrázek a jeho uložení ve formátu WebP. Vydavatelé webových stránek mohou také vytvářet soubory WEBP pomocí grafického softwaru. Pokud narazíte na soubor WEBP, můžete jej otevřít v prohlížečích Chrome, Firefox, Opera a Edge nebo pomocí grafického editoru, jako je například Gimp, Photoshop, Image Magick nebo IrfanView.

WebP formát je založen na technologii On2 Technologies, kterou společnost Google získala. Formát byl zaveden v roce 2010.

POZNÁMKA: Níže uvedený webový kodek WebP Codec pro systém Windows umožňuje aplikaci Microsoft Windows Photo Viewer otevírat soubory WEBP.

Programy, které otevírají WEBP soubory
Windows
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
Corel PaintShop Pro
ImageMagick
Microsoft Edge
WebP Codec for Windows
Linux
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
ImageMagick
XnView
Android
Google Chrome
Macintosh
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
ImageMagick
iOS
Google Chrome
Pixelmator for iOS

O WEBP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .webp a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru WebP Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, kamaráde! Program uvedený ve vašem článku o příponě souboru .webp je skvělý. Nebyl jsem si jistý, jak aplikace funguje, ale dobře jsi vysvětlil její soubory. Netušil jsem, že WEBP vyvinula společnost Google. Je neuvěřitelné, že zmenšili velikost souboru a mohou mít lepší kvalitu obrazu. Neměly by získat větší popularitu? Po přečtení nevidím důvod, proč používat běžnou kompresi JPEG. Jaké další podobnosti mají s obrázky PNG? Jedinou nevýhodou je, že nejsou podporovány prohlížeči Apple. Bude zajímavé pohrát si se stejnou fotografií při použití různých rozšíření. Skvělý článek, příteli. Obrovský doplněk k tomu, že máš informace o některých programech, které s nimi pracují. Brzy se uvidíme!