Domů : Přípony souborů : Format .step

.step soubor

Typ souboru :STEP 3D Model

Vývojář N/A
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát N/A

Co je to soubor STEP?

Soubor STEP je soubor 3D modelu formátovaný v STEP (Standard pro výměnu dat produktu), formátu standardu ISO. Obsahuje trojrozměrná data ve formátu, který lze rozeznat více programy.

Více informací

V průmyslu CAD může být obtížné sdílet modely mezi uživateli s různými systémy CAD. Formát STEP byl vyvinut jako řešení tohoto problému. Je navržen tak, aby se používal podobně jako formát .PDF pro ukládání dokumentů v široce podporovaném formátu. Nejpravděpodobněji by se tento soubor zobrazil, když je poslán jiným uživatelem CAD, který sdílí 3D model, který můžete zobrazit pomocí jiného softwaru CAD.

POZNÁMKA: Formát STEP je soubor modelu STEP, který často používá .STP přípona souboru.

Programy, které otevírají STEP soubory
Windows
IMSI TurboCAD Pro
Adobe Acrobat
CADSoftTools ABViewer
Autodesk 3ds Max
Dassault Systemes SolidWorks
Altium Designer
Siemens Solid Edge
Autodesk Fusion 360
Dassault Systemes CATIA
Autodesk Inventor
Kubotek USA KeyCreator
FreeCAD
AutoDesSys formZ
SpaceClaim Engineer
Linux
Adobe Acrobat
Dassault Systemes CATIA
FreeCAD
Macintosh
Adobe Acrobat
Dassault Systemes SolidWorks
Autodesk Fusion 360
FreeCAD
AutoDesSys formZ

O STEP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .step a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru STEP 3D Model, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj. Popis nahraný na příponu souboru .step je super úplný. Software CAD má nekonečně mnoho podporovaných formátů. Naučit se, co který z nich nabízí, se stalo jedním z nejtěžších úkolů. Po nějaké době asi zůstanu u těchto. Protože soubory STEP obsahují model v textovém formátu, který je rozpoznáván širokou sbírkou aplikací CAD, je snadné je sdílet s ostatními. Váš malý obrázek, jak vypadají v programu Autodesk Fusion, je příjemným doplňkem. Samotné rozhraní vypadá jednodušší na používání než program, se kterým pracuji. Také ho vyzkouším. Dalším aspektem, o kterém rád čtu, je to, jak se metadata zobrazují v jakémkoli textovém editoru. Do příště!