Domů : Přípony souborů : Format .qcow2

.qcow2 soubor

Typ souboru :QEMU Copy On Write Version 2 Disk Image

Vývojář N/A
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

Co je to soubor QCOW2?

Soubor s obrazem disku uložený ve druhé verzi formátu QCOW2 (QEMW Copy), formátu používaného virtualizačním softwarem QEMU; ukládá obsah pevného disku virtuálního počítače; podobné rozšíření .QCOW , které je uloženo ve formátu QCOW; obsahuje jinou strategii pro ukládání více snímků virtuálního stroje.

Více informací

Strategie přidělování disků QEMU umožňuje menší velikosti souborů, protože zpožďuje přidělení úložiště, dokud není potřeba místo na disku. Toto se liší od jiných politik, které přidělují pevné množství místa, v takovém případě může být některé prázdné místo nepoužito.

POZNÁMKA: Formát QCOW2 nahradil formát QCOW a následně rozšíření QCOW. QEMU je však stále kompatibilní se soubory obrazu disku uloženými v původním formátu QCOW.

Programy, které otevírají QCOW2 soubory
Linux
QEMU

O QCOW2 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .qcow2 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru QEMU Copy On Write Version 2 Disk Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.