Domů : Přípony souborů : Format .ppsm

.ppsm soubor

Typ souboru :PowerPoint Open XML Macro-Enabled Slide Show

Vývojář Microsoft
Kategorie Datové soubory
Formát Zip

Co je to soubor PPSM?

Soubor PPSM je prezentace s podporou maker vytvořená programem Microsoft PowerPoint, která umožňuje uživatelům vytvářet prezentace a prezentace. Obsahuje neupravitelnou kolekci snímků. Soubory PPSM se používají pro prezentace pouze pro prohlížení typu Open XML, například soubory .PPTX pro sdílení s ostatními.

Více informací

Soubor PPSM otevřený v aplikaci Microsoft PowerPoint 2016

Soubory PPSM, na rozdíl od souborů .PPSX , obsahují makra, která jsou spouštěna aplikací PowerPoint. I když soubor PPSX obsahuje vložená makra, aplikace PowerPoint je nespustí, dokud nebudou nejprve uloženy jako soubor PPSM.

Makra v aplikaci PowerPoint fungují podobně jako skripty umožňující automatizaci opakovaných úloh, například formátování snímku nebo vytváření nových motivů snímků. Makra můžete vytvářet a upravovat pomocí jazyka Visual Basic for Applications (VBA) prostřednictvím karty Zobrazení na pásu karet.

Soubory PPSM mohou být otevřeny v aplikaci PowerPoint 2007 nebo novější nebo v předchozích verzích aplikace PowerPoint, které obsahují soubor Open XML podporu dokumentů.

Programy, které otevírají PPSM soubory
Windows
Ability Office
IMSI TurboPDF
Microsoft PowerPoint
Android
MobiSystems OfficeSuite Pro
Macintosh
Microsoft PowerPoint for Mac
iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro

O PPSM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ppsm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PowerPoint Open XML Macro-Enabled Slide Show, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Děkuji za vysvětlení, jak otevřít soubory .ppsm pomocí jednoduchých programů, jako je Keynote a PowerPoint. Jedná se tedy pouze o prezentace se zapnutými makry? Jaká je výhoda použití tohoto typu souboru proti běžným souborům .pptx? Ptám se proto, že jsem nedávno při úklidu počítače narazil na soubor .ppsm a zajímalo mě, jak tento formát funguje. Vaše vysvětlení bylo opravdu srozumitelné a vzbudilo ve mně zvědavost dozvědět se o makrech v Powerpointu více. Jsem si jistý, že pro ostatní, kteří jsou stejně zmatení jako já, bude tento článek osvěžující. Také jsem se dočetl, že k vizualizaci těchto souborů lze použít Keynote a to je úžasné! Zdá se, že toto rozšíření akceptuje většina softwaru pro prezentace. Děkuji vám za všechno!