Domů : Přípony souborů : Format .otp

.otp soubor

Typ souboru 1:OpenDocument Presentation Template

Vývojář OASIS
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

Co je to soubor OTP?

Soubor OTP je šablona prezentace vytvořená programem Impress, který je součástí programu Apache OpenOffice (dříve známého jako OpenOffice.org). Obsahuje prezentaci, která obsahuje hlavní snímek a také obsahový snímek s textem, obrázky, tvary, multimediálním obsahem, efekty přechodu a dalšími prvky snímku. OTP soubory se používají pro úpravu prezentací se stejným vzhledem.

Více informací

OTP soubor otevřený v Apache OpenOffice Impress 4.1.3

OTP soubory mohou být také vytvořeny a otevřeny prezentačním softwarem, který podporuje OpenDocument Standard. Většina souborů OTP je však vytvořena programem Impress, což je jeden z několika programů dostupných v sadě OpenOffice. Je to podobné programu PowerPoint, který je k dispozici v sadě Microsoft Office. Mnoho uživatelů, kteří potřebují aplikaci, jako je PowerPoint, ale nemůže si dovolit obrátit náklady na Impress a OpenOffice jako bezplatnou alternativu. Soubor OTP používá nástroj Impress k uložení šablony prezentace stejným způsobem, jakým aplikace PowerPoint ukládá šablonu prezentace do souboru .POT nebo .POTX . Soubory OTP jsou založeny na standardu OASIS OpenDocument, který používá formát XML pro ukládání prezentací.

Soubor OTP se s největší pravděpodobností zobrazí, pouze pokud používáte aplikaci Impress nebo pokud jiný uživatel OpenOffice sdílí prezentační šablonu s tebou. Příklady šablon zahrnují rodinné prezentace fotografií, zprávy škol a finanční přehledy.

Programy, které otevírají OTP soubory
Windows
Apache OpenOffice
LibreOffice
Linux
Apache OpenOffice
LibreOffice
Macintosh
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice

Typ souboru 2:Origin Graph Template

Vývojář OriginLab
Kategorie Nastavení Soubory
Formát N/A

.OTP druhá možnost

Soubor OTP je šablona grafu vytvořená aplikací Origin, analýza dat a grafická aplikace, kterou používají různí vědci a inženýři. Obsahuje nastavení grafu a slouží k vytvoření .OGG grafů. OTP soubory mohou být použity pro různé typy grafů, jako je například bar, koláč, sloupec, vodopád, 3D, řádek, symbol, polární nebo statistické.

Více informací

Soubory OTP můžete otevřít pouze pomocí funkce Origin, kterou lze použít k vytvoření, otevření a úpravě souborů OTP. Program je k dispozici pouze pro Windows.

Chcete-li otevřít soubor OTP v aplikaci Origin, vyberte Soubor → Otevřít ..., vyberte typ souboru "Původní šablona .otp", přejděte do umístění souboru OTP a vyberte klikněte na tlačítko Otevřít.

POZNÁMKA: Vydání produktu Origin 2018 obsahovalo aktualizovaný formát Unicode pro ukládání šablon sešitů ( .OTPU ), který nabízí výhody výkonu oproti staršímu formátu souborů OTP, který není typu Unicode.

Programy, které otevírají OTP soubory

O OTP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .otp a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Origin Graph Template, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.