Domů : Přípony souborů : Format .odc

.odc soubor

Typ souboru 1:Office Data Connection File

Vývojář Microsoft
Kategorie Nastavení Soubory
Formát Text

Co je to soubor ODC?

Soubor s informacemi o připojení vytvořený aplikací Microsoft Excel, tabulková aplikace, která je součástí sady Microsoft Office; obsahuje vlastnosti pro připojení a načtení dat z externího zdroje dat; může zahrnovat řetězec připojení, dotazy na data, informace o ověření a další nastavení.

Více informací

Soubory Office Data Connection (ODC) slouží k ukládání informací o opakovaně použitelných připojeních a datových dotazech. To je užitečné pro sdílení informací o připojení a také pro provádění pravidelných aktualizací dat v sešitu aplikace Excel.

Soubory ODC lze vytvořit pomocí Průvodce připojením dat v aplikaci Microsoft Excel, který generuje informace o připojení pomocí značek HTML se zahrnutými segmenty XML. Stávající datová připojení lze zobrazit v aplikaci Excel výběrem Data → Připojení.

POZNÁMKA: Protože soubory ODC jsou uloženy pomocí HTML a XML, lze je zobrazit v libovolném webovém prohlížeči nebo textovém editoru. Soubory ODC jsou používány aplikací Microsoft Excel 2007 a novější.

Programy, které otevírají ODC soubory
Windows
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Ability Office
Microsoft Excel
Linux
Mozilla Firefox
Macintosh
Mozilla Firefox
Apple Safari
Microsoft Excel for Mac
iOS
Apple Safari

Typ souboru 2:OpenDocument Chart File

Vývojář OASIS
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

.ODC druhá možnost

Graf vytvořený programy, které implementují standard OASIS OpenDocument; může obsahovat název grafu, titulky, zápatí, rozměry, oblast grafu, informace o ose, popisky dat, datové body a další informace o grafu.

Více informací

Soubory ODC se používají jako standardní formát pro ukládání grafů. Mohou ukládat data pro vykreslování řádkových grafů, sloupcových grafů, koláčových grafů a dalších typů grafů. Soubory ODC jsou uloženy jako komprimované archivy, které mohou obsahovat více souborů XML a další aktiva.

POZNÁMKA: OpenOffice.org, dříve známý jako StarOffice, je jednou z nejběžnějších aplikací, která implementuje standard OpenDocument. / p>

Programy, které otevírají ODC soubory

O ODC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .odc a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru OpenDocument Chart File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.