Domů : Přípony souborů : Format .nef

.nef soubor

Typ souboru :Nikon Electronic Format RAW Image

Vývojář Nikon
Kategorie Soubory Camera Raw
Formát Binary

Co je to soubor NEF?

Soubor NEF je nezpracovaná fotografie pořízená digitálním fotoaparátem Nikon. Je uložen v nekomprimovaném formátu, který ukládá data přesně tak, jak byla zachycena CCD. Soubory NEF také obsahují obrazová metadata, která obsahují ID kamery a objektiv, který byl použit.

Více informací

Formát NEF podporuje 12bitová nebo 14bitová data v závislosti na kameře použité k pořízení snímku. Veškeré úpravy nastavení obrazu, jako je expozice, odstín, tón, ostření a vyvážení bílé, lze provést pomocí softwaru, jakmile je snímek uložen do počítače. Tyto změny obrázku jsou uloženy jako instrukční sady oddělené od nezpracovaných obrazových dat v souboru NEF, což znamená, že bez ohledu na to, kolik úprav se na obrázek použije, můžete se vrátit zpět k originálu.

Programy, které otevírají NEF soubory
Windows
Adobe Photoshop
CyberLink PowerDirector
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
JRiver Media Center
CorelDRAW
Microsoft Windows Photos
Google Picasa
Microsoft Windows Live Photo Gallery
Corel AfterShot Pro
Adobe DNG Converter
Microsoft Windows Photo Gallery
Linux
Corel AfterShot Pro
Android
Adobe Photoshop Express for Android
Macintosh
Adobe Photoshop
JRiver Media Center
Google Picasa
Nikon ViewNX
MacPhun ColorStrokes
Snap Converter
Apple Photos
Corel AfterShot Pro
Adobe DNG Converter
Nikon ViewNX2
iOS
Adobe Photoshop Express for iOS
Google Snapseed

O NEF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .nef a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Nikon Electronic Format RAW Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím. Vaše stránka mi pomohla poskytnout bližší informace o příponě souboru .nef. Jde mi o používání fotoaparátů Canon. Bohužel v mé nové kanceláři žádný nebyl, takže si zvykám na Nikon. Netušil jsem, že soubory NEF fungují jako surové fotografie zachycené jejich produkty. Doplnění o metadata, která pomáhají popsat ID fotoaparátu a použitý objektiv, je super. Nebudu lhát, přál bych si objevit jakýkoli formát Canon s tím související. Říci, že podporují 12bitová a 14bitová data, je také užitečné pro lidi, jako jsem já. Nedají se všechny úpravy nastavení snímků aplikovat na většinu ostatních raw souborů fotoaparátů? Znělo by to poněkud pochybně, kdyby to byl jeden z mála. Každopádně pokračujte v dobré práci!