Domů : Přípony souborů : Format .md

.md soubor

Typ souboru 1:Markdown Documentation File

Vývojář John Gruber
Kategorie Soubory vývojářů
Formát Text

Co je to soubor MD?

Soubor MD je textový soubor vytvořený pomocí jednoho z několika možných dialektů jazyka Markdown. Je uložen ve formátu prostého textu, ale obsahuje inline textové symboly, které definují způsob formátování textu (např. Tučné písmo, odsazení, záhlaví, formátování tabulek). Soubory MD jsou určeny pro tvorbu dokumentace ve formátu prostého textu, kterou lze snadno převést na HTML.

Více informací

Soubor MD otevřený v programu Microsoft Notepad

Soubory MD nejsou užitečné pouze pro systémy dokumentace HTML, ale také pro řízení verzí zdrojového kódu. Je to proto, že soubory lze porovnávat s historickými revizemi v lidsky čitelném textu (zatímco binární formát nelze snadno srovnávat). Projekty vytvořené pomocí GitHub, populárního online systému pro správu verzí, často používají soubor s názvem README.md, který obsahuje readme pro projekt.

John Gruber, vývojář Markdown, vytvořil program Perl pro konverze Markdown na HTML. Program nazvaný "Markdown" je k dispozici na webových stránkách Daring Fireball.

POZNÁMKA: Soubory Markdown také používaly rozšíření .MARKDOWN .

Programy, které otevírají MD soubory
Windows
gVim
GNU Emacs
Microsoft WordPad
Ability Office
Linux
GNU Emacs
Vim
Daring Fireball Markdown
Macintosh
MacroMates TextMate
MacVim
GNU Emacs
Apple TextEdit
WEB
GitHub

Typ souboru 2:Machine Description File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory vývojářů
Formát Text

.MD druhá možnost

Programovací soubor, který obsahuje vzor instrukcí pro každou instrukci, kterou cílový počítač podporuje; odkazoval se na GNU kompilátorem sbírka (GCC), obyčejně užitý na kompilace programy na unixových systémech.

Programy, které otevírají MD soubory
Windows
gVim
GNU Emacs
Linux
GNU Emacs
Vi
Vim
Macintosh
MacroMates TextMate
GNU Emacs

Typ souboru 3:SEGA Mega Drive ROM

Vývojář N/A
Kategorie Game Files
Formát Binary

.MD třetí možnost

Hra ROM používaná emulačním softwarem pro SEGA Mega Drive, starší herní konzoli (nazývanou SEGA Genesis v Severní Americe); ukládá obsah herní kazety; používá se pro spouštění starších her na PC.

Více informací

POZNÁMKA: SBWin lze použít k převodu MD souborů do formátu .BIN SEGA game ROM, který může být přehráván mnoha různými emulátory SEGA Master Drive / Genesis.

Programy, které otevírají MD soubory
Windows
SBWin

Typ souboru 4:MDCD Compressed Archive

Vývojář N/A
Kategorie Komprimované soubory
Formát N/A

.MD čtvrtá možnost

Soubor nebo skupina souborů komprimovaných pomocí komprese MDCD

Programy, které otevírají MD soubory
Windows
mdcd10.arc

Typ souboru 5:Moneydance Financial Data File

Vývojář Reilly Technologies
Kategorie Datové soubory
Formát N/A

.MD pátá možnost

Datový soubor uložený programem Moneydance, program pro osobní finance podobný programu Intuit Quicken nebo Microsoft Money; ukládá bankovní účty, transakce, rozpočty, portfolia akcií a další informace.

Více informací

Moneydance podporuje platformy Mac, Windows, Linux, OS / 2, Solaris a Unix.

Programy, které otevírají MD soubory

Typ souboru 6:Sharkport Saved Game File

Vývojář Sharkport
Kategorie Game Files
Formát Binary

.MD šestá možnost

Soubor vytvořený Sharkportem, hardwarovým příslušenstvím pro PlayStation 2; obsahuje hru uloženou v PS2 vytvořenou zařízením Sharkport; slouží k kopírování uložených her do PC a jejich sdílení s ostatními hráči; lze pomocí PS2 Save Builder převést na jiné uložené formáty her, například .PSU .

Více informací

POZNÁMKA: Sharkport nyní také používá rozšíření .PS2 pro uložené hry.

Programy, které otevírají MD soubory

O MD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .md a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Sharkport Saved Game File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Jazyk Markdown je téma, které mě velmi zajímá, a jsem rád, že jsem narazil na váš článek. Je skvělé, že existují soubory .md, aby bylo možné tento jazyk správně formátovat a umožnit jeho export do jiných uživatelsky přívětivých výstupů, jako je například HTML. Je úžasné, že jej lze použít k ručnímu porovnávání dat díky použití čitelného textu oproti binárnímu formátu. Své soubory .md jsem dříve upravoval pomocí programu MacVim, protože funguje perfektně a má přívětivější rozhraní než TextEdit. Děkuji také za všechny ostatní informace o dalších možnostech využití souborů .md. S pozdravem