Domů : Přípony souborů : Format .ifo

.ifo soubor

Typ souboru :DVD-Video Disc Information File

Vývojář N/A
Kategorie Video soubory
Formát Text

Co je to soubor IFO?

Soubor IFO je informační soubor disku DVD-Video používaný přehrávači DVD. Obsahuje informace, na které odkazuje přehrávač DVD a umožňuje uživatelům procházet a přehrávat obsah disku DVD. IFO soubory pracují ve spojení s .VOB a .VRO soubory, které obsahují aktuální audio a video data.

Více informací

Soubor IFO se skládá ze záhlaví, které sdělují přehrávači DVD, jaká obrazovka se má zobrazit při spuštění, kde každá kapitola začíná, kde jsou zvukové stopy umístěny na disku atd. Soubory IFO jsou často umístěny s VOB a .BUP souborů na disku DVD.

Společné IFO názvy souborů

VIDEO_TS_.IFO - Název hlavního souboru IFO, který bude přehrávat celé DVD, pokud bude otevřeno.

Programy, které otevírají IFO soubory
Windows
Roxio Creator
Nero
VideoLAN VLC media player
CyberLink PowerDVD
Corel WinDVD Pro 12
IfoEdit
Linux
VideoLAN VLC media player
Macintosh
VideoLAN VLC media player
Roxio Popcorn
Roxio Toast
Apple DVD Player

O IFO souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ifo a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru DVD-Video Disc Information File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré odpoledne! V článku o souborech .ifo bylo skvěle vysvětleno, k čemu slouží. Jak je možné, že formát souboru funguje společně se soubory VOB a VRO pro přehrávání DVD? To zní opravdu zajímavě! Přijde mi zajímavé, že všechny tyto typy souborů se pak vloží v rámci disku. Rád se dozvídám, jak všechny procesy probíhají. Je smutné, že to všechno zmizí díky streamovacím platformám. Líbí se mi, jak soubory IFO obsahují pokyny, co se má zobrazit jako první, nebo časová razítka pro rozdělení videa do kapitol. Skvělá informace o běžných názvech souborů. Budu více zkoumat, jak fungují v některých z tam uvedených programů. Díky, chlape!