Domů : Přípony souborů : Format .hdr

.hdr soubor

Typ souboru 1:High Dynamic Range Image File

Vývojář HDRsoft
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát N/A

Co je to soubor HDR?

Rastrový obrázek nebo digitální fotografie uložená ve formátu HDR (High Dynamic Range); používá se pro zvýšení barevného a jasového rozsahu digitálního obrazu; mohou být zpracovány tak, aby opravily tmavé stíny nebo vymyly oblasti obrazu.

Více informací

Software HDR může také kombinovat více fotografií s různými expozicemi, aby vytvořil jeden obraz s plným a rovnoměrně rozloženým rozsahem barev.

Soubory HDR jsou také známé jako soubory Radiance HDR nebo HDRI.

Programy, které otevírají HDR soubory
Windows
Adobe Photoshop
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Photoshop
Lemkesoft GraphicConverter
Apple Preview
Blackmagic Design Fusion for Mac
HDRSoft Photomatix

Typ souboru 2:ESRI BIL Header File

Vývojář ESRI
Kategorie Soubory GIS
Formát Text

.HDR druhá možnost

Soubor GIS, který obsahuje informace záhlaví pro soubor .BIL ; specifikuje rozvržení a formátování souboru BIL tak, aby jej bylo možné analyzovat a umístit do souřadnic reálného světa v kombinaci se samostatným souborem georeferencování; uloženy ve formátu textu ASCII.

Programy, které otevírají HDR soubory
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
Blue Marble Geographics Global Mapper
GDAL
Linux
GDAL
Macintosh
GDAL

O HDR souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .hdr a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru ESRI BIL Header File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Jsem nadšenec do fotografování a nedávno jsem se chtěl dozvědět více o různých rozšířeních používaných ve fotografii. Děkuji za váš článek o souborech .hdr. Bylo to opravdu snadné pochopit a také jsem se dozvěděl něco nového! Předpokládám tedy, že tyto soubory jsou těžší, protože podporují obrazový formát High Dynamic Range, že? Zajímalo by mě však, zda je opravdu vidět rozdíl mezi snímky, pokud používáte běžný monitor. Na internetu jsem našel několik příkladů a dokázal jsem je snadno otevřít ve Photoshopu. Zdá se, že je to pro mě skvělý nástroj, který bych mohl používat k retušování svých snímků. Přesto jsem nevěděl, že toto rozšíření je spojeno také se souřadnicemi reálného světa. Zdá se to jako neobvyklé, ale skvělé využití!