Domů : Přípony souborů : Format .glb

.glb soubor

Typ souboru 1:STK Globe File

Vývojář Analytical Graphics
Kategorie Soubory GIS
Formát Binary

Co je to soubor GLB?

Soubor používaný STK, program používaný pro modelování a provozování misí pro vesmír, obranné systémy a elektronické systémy; ukládá glóbus, což je 3D model simulovaného nebo reálného terénu; slouží ke sdílení globusů s ostatními uživateli STK; lze importovat a exportovat pomocí komponenty Globe Manager společnosti STK.

Více informací

Soubory GLB lze také nahrát do Globeserveru, který hostí soubory pro přístup pro více uživatelů.

Programy, které otevírají GLB soubory

Typ souboru 2:Glulx Blorb Game File

Vývojář N/A
Kategorie Game Files
Formát Binary

.GLB druhá možnost

Herní soubor vytvořený ve formátu Glulx Blorb, formát používaný pro svazování různých souborů prostředků hry do jednoho archivu; mohou obsahovat grafiku, informace o úrovni, hudbu nebo jiná data; používá hry jako DemonStar, vertikální rolovací střílečka, která se odehrává ve vesmíru.

Více informací

Soubory GLB byly původně určeny pro použití s textovými dobrodružnými hrami "Z-machine", ale byly upraveny pro jiné typy her.

Programy, které otevírají GLB soubory
Windows
Ghisler Total Commander
Mountain King Studios DemonStar
Linux
Zoom
Macintosh
Zoom

Typ souboru 3:Binary GL Transmission Format File

Vývojář The Khronos Group
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát Binary

.GLB třetí možnost

Soubor GLB obsahuje 3D model uložený ve formátu GL Transmission Format (glTF). Ukládá informace o 3D modelu, jako je hierarchie uzlů, kamery a materiály, animace a sítě v binárním formátu. Soubory GLB jsou binární verze souborů .GLTF .

Více informací

Soubory GLB lze použít k ukládání a sdílení digitálních prostředků mezi různými nástroji pro 3D modelování, podobně jako soubory .DAE . Jsou však také optimalizovány pro rychlost stahování a dobu načítání za běhu, což usnadňuje jejich použití v mobilních a webových 3D programech modelování. Jsou také efektivnějším formátem pro nahrávání a stahování z online databází digitálních prostředků, jako je například 3D Warehouse a Remix 3D.

Soubory GLB jsou podobné souborům GLTF v tom, že mohou obsahovat vložené zdroje nebo mohou odkazovat na externí zdroje. Pokud je soubor GLB dodáván se samostatnými zdroji, budou s největší pravděpodobností následující soubory:

Modul glTF je vyvinut jako účinný, rozšiřitelný, interoperabilní formát pro přenos a načítání obsahu 3D. Mezi cíle formátu patří kompaktní velikosti souborů, rychlé načítání, kompletní 3D reprezentace scén, nezávislost na běhu a rozšiřitelnost pro další vývoj. Více informací o glTF naleznete zde.

Programy, které otevírají GLB soubory

O GLB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .glb a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Binary GL Transmission Format File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.