Domů : Přípony souborů : Format .flv

.flv soubor

Typ souboru :Animate Video File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor FLV?

Soubor FLV je videosoubor kompatibilní s bleskem exportovaný zásuvným modulem Flash Video Exporter (součástí aplikace Adobe Animate) nebo jiným programem s podporou souborů FLV. Skládá se z krátkých záhlaví, proložených audio, video a metadatových paketů. Soubor ukládá audio a video data v podobném formátu, jaký používají standardní soubory Flash ( .SWF ).

Více informací

Formát FLV je otevřený formát, který je podporován i programy jiných výrobců než Adobe / Macromedia. Soubory FLV lze exportovat z aplikace QuickTime Pro nebo jiných aplikací, které lze exportovat do formátu souborů QuickTime.

POZNÁMKA: Animate byla dříve známa jako Flash, která byla původně vyvinuta společností Macromedia, ale v roce 2005 byla sloučena s Adobe. Flash se stal Animate v roce 2016.

Programy, které otevírají FLV soubory
Windows
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Google Drive
CyberLink PowerDirector
Gretech GOM Player
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Apple QuickTime Player
CyberLink PowerDVD
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
Media Player Classic
ShedWorx Smart Converter
Adobe Flash Player
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Adobe Flash Player
Kodi
Android
J2 Interactive MX Player for Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
BIT LABS Simple MP4 Video Player
antvplayer Media Converter
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Google Drive
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Eltima Elmedia Player
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
Roxio Popcorn
Adobe Flash Player
Adobe Flash
Xilisoft Video Converter Ultimate
Adobe Animate CC 2018
iOS
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
RealNetworks RealPlayer Cloud

Jak otevírat soubory FLV ve Windows

VLC

Nejlepším přehrávačem, který umí ve Windows přehrávat FLV soubory, je VLC. Pokud jste o něm nikdy neslyšeli - což je docela nepravděpodobné - řeknu vám, že jde o výborný multimediální přehrávač, který je navíc bezplatný, volně dostupný a také schopný bez problémů „načíst“ všechny hlavní video formáty a zvukové souborů bez použití externích kodeků. Funguje úplně perfektně hned po vybalení z krabice.

Chcete-li stáhnout VLC do počítače, přejděte na oficiální webové stránky programu a klikněte na tlačítko Stáhnout VLC. Dále otevřete instalační balíček softwaru (vlc-xx-win32.exe), klikněte na tlačítko Ano, poté na tlačítko OK a třikrát na tlačítko Další. Nakonec potvrďte tlačítkem Instalace a kliknutím na tlačítko Dokončit, program ukončete.

V tomto okamžiku vše, co musíte udělat, je spustit VLC kliknutím na jeho ikonu na ploše. Další možností je v nabídce Start vybrat položku Otevřít soubor a následně v nabídce Média vyberete soubor FLV, který chcete přehrát.

Pokud se chcete ujistit, že všechna FLV videa jsou automaticky otevírána VLC přehrávačem, klikněte pravým tlačítkem myši na jedno z nich a v zobrazené nabídce vyberte Vlastnosti. V okně, které se otevře, klikněte na tlačítko Změnit a označte cestu k VLC:

C: \ Program Files (x86) \ VideoLAN \ VLC \ vlc.exe

Jak otevřít soubory FLV v systému Mac

IINA

IINA je bezplatný přehrávač médií s otevřeným zdrojovým kódem, který je k dispozici výhradně pro macOS. Podporuje všechny hlavní formáty multimediálních souborů a zajišťuje vynikající výkon i na starších počítačích. Stále je však v rané fázi vývoje, není tedy tak stabilní jako VLC, ale ukázalo se, že je dostatečně spolehlivý.

Chcete-li stáhnout IINA do svého počítače, přejděte na její oficiální webovou stránku a klikněte na tlačítko Stáhnout. Po dokončení stahování otevřete archiv ZIP, který obsahuje IINA, a zkopírujte ikonu aplikace do složky Aplikace v systému macOS. Po dokončení operace klikněte pravým tlačítkem na ikonu IINA a v zobrazené nabídce vyberte položku Otevřít.

V tomto okamžiku přejděte do nabídky Soubor> v levém horním rohu klikněte na možnost Otevřít a vyberte FLV soubor, který chcete přehrát. Případně přetáhněte video ve formátu FLV, které chcete přehrát v IINA, a přetáhněte jej na ikonu aplikace na liště Dock.

Chcete-li přiřadit soubory FLV k IINA, aby je aplikace automaticky otevřela, postupujte stejným způsobem jako u VLC.


O FLV souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .flv a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Animate Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Bylo skvělé zjistit, že existuje stránka, která umí popsat podivné formáty souborů. Dnes jsem měl možnost přečíst si váš popis přípony .flv, protože jsem v celém odvětví video souborů nováčkem. Věděl jsem jen o těch hlavních, jako je MP4 nebo dokonce AVI a MKV, které někdy používají torrentové stránky pro filmy nebo televizní epizody. Přesto je zajímavé sledovat, jak moc se společnost Adobe rozšířila a nyní vlastní kontejnerový formát s názvem Adobe Flash Video. Při porovnání s formáty, které jsem zmínil a které jsou nejlepší pro krátké filmy. Jeden z našich klientů je plánuje prezentovat na malém festivalu ve svém rodném městě a potřebuje dobrý formát videosouboru. Díky, člověče!