Domů : Přípony souborů : Format .epub

.epub soubor

Typ souboru :Open eBook File

Vývojář IDPF
Kategorie eBook soubory
Formát Zip

Co je to soubor EPUB?

Soubor EPUB je digitální ebook uložený ve formátu EPUB, otevřeném formátu XML pro digitální knihy a publikace. Poskytuje standardní formát digitálního publikování pro vydavatele a spotřebitele. Soubory EPUB lze prohlížet s podpůrnými softwarovými programy a hardwarovými zařízeními, jako je Sony Reader a Barnes & Vznešený kout.

Více informací

Soubor EPUB otevřený v kalibru 3.7

Formát EPUB je založen na třech otevřených standardech, které jsou uchovávány v International Digital Publishing Fórum (IDPF).

POZNÁMKA: Mnoho komerčních e-knih zahrnuje ochranu správy digitálních práv (DRM). Tyto soubory lze otevřít pouze na zařízeních, která mají oprávnění k prohlížení e-knihy.

Programy, které otevírají EPUB soubory
Windows
Nuance OmniPage
KDE Okular
Calibre
Adobe Digital Editions
Adobe RoboHelp
Geometer Plus FBReader
Comic Book Reader
Icecream Ebook Reader
Microsoft Edge
Cool Reader
Apowersoft Phone Manager
Linux
KDE Okular
Calibre
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
Android
Google Play Books
Cool Reader
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
KDE Okular
Calibre
Adobe Digital Editions
Geometer Plus FBReader
Apple iBooks
Sixty Four Kitabu
Apple Books
Cool Reader
iOS
Apple Books

Jak otevřít soubor EPUB v počítači

Cool Reader

Pokud hledáte pomocníka pro čtení elektronických knih na počítači, měli byste zvážit Cool Reader. Jedná se o zcela bezplatnou a volně dostupnou aplikaci, která přestože neobsahuje všechny Calibre funkce (tzn. nekonvertuje, nesynchronizuje a neumožňuje vám spravovat knihy), udělá svou práci velmi dobře. Je kompatibilní se systémem Windows - kde ke svému fungování nevyžaduje instalaci – dále je také kompatibilní se systémem Linux.

Chcete-li si jej stáhnout do počítače, přejděte na jeho oficiální webové stránky a klikněte na odkaz CoolReader3.0.51 pro Win32: cr3-qt-win32-xx.zipper. Po dokončení stahování otevřete stažený ZIP soubor, rozbalte jeho obsah do libovolné složky a spusťte soubor cr3.exe.

Nyní klikněte na ikonu složky v levém horním rohu a vyberte soubor ePub. Chcete-li změnit velikost textu, klikněte na ikonu lupy, která se nachází nahoře uprostřed; chcete-li pro čtení e-knih změnit písmo (soubory ePub vám umožňují měnit velikost a písmo), klikněte na ikonu klíče a v rozevírací nabídce Písmo textu vyberte požadované písmo.

Jak otevírat soubory ePub na tabletech a smartphonech

Nyní se podívejme, jak otevřít soubory ePub na přenosných zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety.

iPad / iPhone

Pokud používáte mobilní zařízení Apple, nemusíte stahovat žádné aplikace třetích stran. S eBooks můžete snadno číst iBooks, aplikace pro čtení je součástí „standardního“ obsahu všech nejnovějších iOS verzí.

Chcete-li své knihy přenést ve formátu ePub do aplikace iBooks na iPhonu a iPadu, můžete použít synchronizační funkci obsaženou v iTunes (v systému Windows vyberete ikonu knihy z nabídky vlevo nahoře) nebo aplikaci iBooks pro Mac

Android

Pokud používáte zařízení Android, navrhuji vyzkoušet bezplatnou aplikaci Universal Book Reader, která podporuje také e-knihy chráněné technologií Adobe DRM.

Chcete-li knihy otevřít pomocí aplikace Universal Book Reader, zkopírujte soubory ePub do paměti smartphonu / tabletu nebo na microSD kartu vloženou v zařízení, klikněte na tlačítko Import aplikace (níže) a máte hotovo.

Jak otevřít soubory EPUB na Kindle

Amazon Kindle, na rozdíl od čteček elektronických knih jiných značek, nepodporuje knihy ve formátu ePub. K překonání tohoto omezení můžete využít výhod funkcí převodu: stačí vybrat název knihy, kterou chcete převést, kliknout na tlačítko Převést knihy a v rozevírací nabídce vpravo nahoře vybrat jako možnost výstupní formát MOBI nebo AZW3.


O EPUB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .epub a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Open eBook File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.