Domů : Přípony souborů : Format .dbm

.dbm soubor

Typ souboru 1:ColdFusion Server File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Webové soubory
Formát Text

Co je to soubor DBM?

Webová stránka napsaná v jazyce DBML (Database Markup Language), předchůdce programu CFML společnosti Adobe (ColdFusion Markup Language); spuštěný webovým serverem se systémem ColdFusion, který generuje HTML, který je odeslán do počítače uživatele; podobný souboru .ASP nebo .PHP , ale vyžaduje spuštění ColdFusion.

Více informací

Jazyk CML byl používán jazykem ColdFusion 5 a dřívějším. Novější verze ColdFusion používají příponu .CFM .

Programy, které otevírají DBM soubory
Windows
Microsoft Internet Explorer
Microsoft Edge
Adobe ColdFusion Builder
Macintosh
MacroMates TextMate
Apple Safari
Adobe ColdFusion 2018
Adobe ColdFusion Builder
iOS
Apple Safari

Typ souboru 2:DAZ Brick Material File

Vývojář DAZ Productions
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát XML

.DBM druhá možnost

Soubor vytvořený aplikací DAZ Studio, 3D modelovací aplikací; ukládá síť shader mixer, která určuje, jak je materiál stínován; lze upravovat a prohlížet s otevřeným plátnem, které poskytuje zobrazení Shader Mixer; uloženy ve formátu XML.

Více informací

POZNÁMKA: Chcete-li otevřít Shader Mixer v DAZ Studio, vyberte Okno → Záložky → Shader Mixer. Zvolte Soubor → Otevřít Shader ... z pohledu Shader Mixer a otevřete soubor DBM a File → Save Shader ... pro uložení souboru DBM.

Programy, které otevírají DBM soubory
Windows
DAZ 3D DAZ Studio
Macintosh
DAZ 3D DAZ Studio

O DBM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dbm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru DAZ Brick Material File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Ve své třídě digitální animace se učíme používat DAZ 3D a zajímalo by mě, jestli mohu vytvořit soubory stínů. Děkuji za vysvětlení přípony .dbm! Opravdu mi pomohlo vědět, že tyto soubory existují a že je lze upravit tak, aby se do nich daly uložit stínovače! Zkusil jsem si jeden takový vytvořit a otevřít podle návodu ve vašem článku a bylo to opravdu snadné. Pokusím se ho začlenit do svého dalšího projektu! Přečetl jsem si také více o tomto rozšíření a jeho použití v Database Markup Language. I když to není moje oblast, dokázal jsem informace pochopit. Když jsem se dočetl, že tento jazyk používal starší software, zajímalo by mě, co podnítilo změnu na novější rozšíření. Moc děkuji za informace tho